“CW ENERJİ YABANCI MÜHENDİS ADAYLARINI AĞIRLADI.”
Advert

“CW ENERJİ YABANCI MÜHENDİS ADAYLARINI AĞIRLADI.”

CW Enerji, BEST Isparta tarafından gerçekleştirilen “Yenilenebilir Enerji” konulu yaz kursu kapsamında 10 ayrı Avrupa ülkesinden Türkiye’ye konuk olan 25 yabancı mühendislik ve teknoloji fakülteleri öğrencilerine güneş enerjisi teknolojisi ve üretim sürec

“CW ENERJİ YABANCI MÜHENDİS ADAYLARINI AĞIRLADI.”

“CW ENERJİ YABANCI MÜHENDİS ADAYLARINI AĞIRLADI.”

CW Enerji, BEST Isparta tarafından gerçekleştirilen “Yenilenebilir Enerji” konulu yaz kursu kapsamında 10 ayrı Avrupa ülkesinden Türkiye’ye konuk olan 25 yabancı mühendislik ve teknoloji fakülteleri öğrencilerine güneş enerjisi teknolojisi ve üretim süreci hakkında eğitim verdi.

Günümüzde doğa dostu yenilenebilir enerji çeşitleri, gezegenimizin şu anda karşı karşıya olduğu çevresel problemleri yenmek için insanlığın en büyük umutlarından birisidir. Her yıl gezegenimizi daha yeşil ve doğa dostu yapabilmek için tüm ülkeler daha fazla çaba harcayarak, her geçen gün daha fazla güneş panelleri, jeotermal santraller vb. yenilenebilir enerji santralleri kurmaktadırlar. Yenilenebilir enerji santrallerinin nasıl çalıştığı, nasıl elektrik ürettiği hakkında teknik bilgi edinilmesi amacı ile Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Öğrencileri Topluluğu (BEST) Isparta tarafından gerçekleştirilen “Yenilenebilir Enerji” konulu yaz kursu kapsamında Polonya, Litvanya, Ukrayna, Danimarka, İspanya, Belçika, İtalya, Rusya, Almanya, Portekiz olmak üzere 10 ayrı Avrupa ülkesinden Türkiye’ye konuk olan 25 mühendislik ve teknoloji fakülteleri öğrencisi firmamızı ziyaret ederek, güneş enerjisi teknolojisi ve üretim süreci hakkında bilgi aldı.  Süleyman Demirel Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. Reşat Selbaş, Dr. Öğr. Üyesi Melik Ziya Yakut, Araştırma Görevlisi Fatih Yiğit ve BEST Isparta Etkinlik Sorumlusu Gökhan Arda önderliğinde firmamızı ziyaret eden öğrencilere fotovoltaik teknolojisi, bir fotovoltaik panelin üretim süreci, hangi malzemelerin kullanıldığı, üretim hattı, satınalma, Ar-Ge ve Ür-Ge, lojistik, proje geliştirme gibi fabrika işleyişi hakkında bilgiler aktarıldı.

Öğrenciler ilk olarak CW Enerji Üretim Direktörü ve AR-GE uzmanı tarafından gerçekleştirilen İngilizce dilinde teknik sunumla fotovoltaik güneş sistemleri hakkında detaylı bilgi edindi. Ardından, Ar-Ge ve Ür-Ge mühendislerimiz tarafından fotovoltaik panelin üretim süreci, hangi malzemelerin kullanıldığı hakkında öğrencilere bilgi verildi. Daha sonra gerçekleştirilen fabrika turuyla öğrenciler, üretim sürecini baştan sona yakından görme şansı yakaladılar. Öğrenciler, fabrikaya hammadde gelişinden sevkiyat için panellerin paketlenmesine kadar geçen sürecin her adımı ile ilgili bilgilendirildiler.

Öğrenciler, fabrika gezisinin ardından kurulumu CW Enerji tarafından yapılan Antalya ili Döşemealtı ilçesi 1069,2 kWp gücündeki Severdi Güneş Enerjisi Santralini gezerek, almış oldukları eğitimi uygulamalı bir şekilde öğrendiler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DENİZLİ BASKET 117 GÜNDÜR YENİLMİYOR
DENİZLİ BASKET 117 GÜNDÜR YENİLMİYOR
Okul Müdürlerine, İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı
Okul Müdürlerine, İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı