SİBER SALDIRGANLARA KARŞI KENDİ KALENİZİ KORUYUN
Advert

SİBER SALDIRGANLARA KARŞI KENDİ KALENİZİ KORUYUN

Bu sene Rusya’da gerçekleşen ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen Dünya Kupası’nın büyük finaline az bir süre kalmışken, Dünya Kupası temalı siber tehditler de gitgide artıyor. Büyük etkinlikleri fırsat bilen siber saldırganlar, yoğun kötü niyetl

SİBER SALDIRGANLARA KARŞI KENDİ KALENİZİ KORUYUN

SİBER SALDIRGANLARA KARŞI KENDİ KALENİZİ KORUYUN

 

 

DÜNYA KUPASI FİNALİ YAKLAŞIRKEN

SİBER TEHDİTLER DE ARTIYOR

 

 

Bu sene Rusya’da gerçekleşen ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen Dünya Kupası’nın büyük finaline az bir süre kalmışken, Dünya Kupası temalı siber tehditler de gitgide artıyor. Büyük etkinlikleri fırsat bilen siber saldırganlar, yoğun kötü niyetli yazılımlar ve ağ saldırılarıyla futbolseverleri hedefliyor. Oltalama saldırılarının başı çektiği bu saldırılara karşı kendi kalelerini korumak isteyen kullanıcılar için ağ güvenliği çözümlerinde lider olan WatchGuard, 5 öneride bulunuyor.

 

Dünya Kupası gibi büyük etkinlikler maalesef siber saldırganların bir fırsata dönüştürmeye çalıştığı zamanlar oluyor. Milyonlarca kişinin yaşadığı Dünya Kupası heyecanından faydalanmak isteyen saldırganlar, bugünlerde kötü niyetli yazılım ve ağ saldırılarıyla futbolseverleri hedefliyor. Ağ güvenliği çözümlerinde lider olan WatchGuard, saldırgan rakiplerine karşı kalelerini korumak isteyen kullanıcılara 5 tavsiyede bulunuyor.

 

 

Siber Saldırganlara Karşı Kendi Kalenizi Korumanın 5 Yolu

 

 

Dünya Kupası devam ederken, dünya genelinde pek çok futbolsevere mail yoluyla maçların programlarını ve skor listesini içerdiği söylenen kötü amaçlı dosyalar gönderiliyor. Siber saldırganların “World_Cup_2018_Schedule_and_ Scoresheet_V1.86_CB-DL-Manager” gibi kötü niyetli yazılımların içine gizledikleri bu dosyaları indiren kullanıcılar, oltaya düşmüş oluyor. Bu gibi oltalama saldırılarından gol yememek için savunmaya geçilmesi gerektiğini belirten WatchGuard, maçı kazanmanız için 5 tavsiye veriyor.

 

 

1. Dünya Kupası temalı resmi olmayan veya hiç duymadığınız alan adlarına sahip, güvenlik sertifikaları bulunmayan internet sitelerinden uzak durun.

 

2. Eğer şirket ortamındaki bir cihaza yönelik şüpheli bir mail alırsanız bunu bilgi teknolojileri ekibiyle paylaşın. Kendiniz bir şirkette bu tür bir pozisyonda çalışıyorsanız, özellikle e-mailin gelen kısmında yazan mail adresinin doğruluğunu ve güvenilirliğini kontrol edin.

 

3. Web site sunucularının yöneticileri, hackerların ataklarına karşı mutlaka tetikte olmalı. Bir güvenlik duvarı kurarak kullandığınız sitenin sunucu trafiğini derinlemesine araştırın.

 

4. Cihazlarınızı koruyan güvenlik hizmetlerindeki üyeliklerinizin güncel olduğuna emin olun.

 

5. İnternet ağınıza bağlanan cihazları denetleyin ve tanımadığınız IP adreslerinin erişimini engelleyin.

 


WatchGuard Türkiye Hakkında:

2002 yılında Türkiye pazarına giren, 2015’te ise Türkiye ofisini açan WatchGuard, 1996’dan beri müşterilerine en gelişmiş ve en güncel teknolojileri sunarak güvenlik sektörünün öncüsü olmuştur. Birçok yeniliğin ilklerinden olup dünyanın ilk kutu UTM cihazını piyasaya süren WatchGuard, Firebox ürün ailesiyle güçlü ve performanslı, birleşik güvenlik çözümleri sunmaktadır. WatchGuard ürünlerinin en güçlü özelliklerinden biri, doğru sıfır gün korumasıdır. Diğer güvenlik markaları imza tabanlı koruma sağlarken WatchGuard, akıllı katman ILS mimarisi olan “True Zero Day Protection” teknolojisi ile yeni çıkmış ve henüz imzalanmamış tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. WatchGuard, yaklaşık bir milyon entegre, çok fonksiyonlu tehdit yönetimi cihazını dünya çapında kullanıma sokmuştur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DENİZLİ BASKET 117 GÜNDÜR YENİLMİYOR
DENİZLİ BASKET 117 GÜNDÜR YENİLMİYOR
Okul Müdürlerine, İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı
Okul Müdürlerine, İhmal ve İstismarın Önlenmesi Anlatıldı