Çameli’de Heyecan Sona Erdi
Advert

Çameli’de Heyecan Sona Erdi

Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Paragliding World Cup Association tarafından organize edilen Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Çameli’de Heyecan Sona Erdi

 

 

Çameli’nin 2 bin 140 metre yüksekliğindeki Yaylacık Dağında bu yıl 6.’sı düzenlenen Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası, 23 ülkeden yerli ve yabancı 123 sporcunun katılımı ile tamamlandı. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan şampiyonada sporcular, Çameli’nin muhteşem doğasına ve uçuş imkanlarına hayran kaldı. Heyecanın dorukta yaşandığı ve bir hafta süren şampiyonanın son gününden nefesler tutuldu ve yarışmacılar son kez Çameli’de uçuş yapmanın keyfini yaşadı. 

Uçuşların ardından Çameli Taş Konaklar’da düzenlenen ödül törenine Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Gökoğlan, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz, Denizli Vergi Dairesi Başkanı Ali Solmaz, Çameli Kaymakam Vekili Ali Şanlıer, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Türkiye Hava Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet Turhan, Türk Hava Kurumu Fethiye Türkiye Hava Federasyonu Genel Sekreteri Mehmet TURHAN Türk Hava Kurumu Fethiye Şube Başkanı Mustafa ÖZKAYA , ilçe Protokolü ve Yarışmacı Pilotlar ve Vatandaşlar katıldı.Şube Başkanı Mustafa Özkaya, ilçe protokolü, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.

 

Ödül töreninde konuşan Vali Hasan Karahan, yarışmaya katılan sporcuları tebrik ederken, Denizli’ye ve Çameli’ye önümüzdeki yıl da davet etti. 

 

Vali Karahan’ın ardından konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ise, bölgenin hava sporları yapmak için adeta bir merkez olduğuna vurgu yaptı. Başkan Arslan, “Çameli ilçemizi her yönüyle sporda bir merkez yapmayı arzu ediyoruz. Yarışmalarda dereceye giren sporcularımızı kutluyor, her yıl katılımın daha da arttığı yarışmalarımıza, Çameli’mize ve Denizli’mize sizleri her zaman bekliyoruz” dedi.

Şampiyonanın genel klasmanında, Slovak yarışmacı Emil CERVENHAN birinci, Slovak yarışmacı Robert KAUCARIK ikinci ve İspanyol yarışmacı Felix RODRIGEZ FERNANDEZ üçüncü oldu.

Kadınlar Genel Klasmanda, Rus yarışmacı Daria Krasnova birinci, Güney Afrikalı yarışmacı Khobi-Jane Bowden ikinci ve Türk yarışmacı Merve Arslan üçüncü oldu. Sportif klasmanda ise, Türk yarışmacı Yasin Özkesici birinci olurken, Rus yarışmacı Kirill Kostiuchenko ikinci ve Türk yarışmacı Bahadır Aksoy üçüncü oldu. 

Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Gökoğlan ve Çameli Belediye Başkan Arslan’dan aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÇAMELİ MİTİNGİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
ÇAMELİ MİTİNGİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
İLBADE SUBAŞIOĞLU’NUN ARKASINDA
İLBADE SUBAŞIOĞLU’NUN ARKASINDA