İYİ Parti Denizli’de adaylar belli oldu

İYİ Parti Denizli’de adaylar belli oldu

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener’in katılımı ile Büyükşehir ve 19 ilçenin başkan adayları düzenlenen aday tanıtım toplantısı ile vitrine çıktı. Denizli milletvekili Yasin Öztürk, partisinden belediye başkan adayı olarak açıklanan 6. milletvekili oldu.

İYİ Parti Denizli’de adaylar belli oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Büyükşehir ve 19 ilçenin belediye başkan adaylarının kamuoyuna tanıtılması adına Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

“Meselemiz Erdoğan değil, sistemin değişmesi”

Konuşmasında 2028 genel seçimlerini kazanma vurgusunda bulunan Genel Başkan Akşener, Bir partilinin “Parlementer sisteme tekrar dönecek miyiz?” sorusuna, “Bizim bu yolculuğumuzun gerekçesi o. ben neden 2018’de el sıkışayım. Neden kendi başımıza gitmeyelim. 2019’de niçin bir başka partiye “Gel beraber bir berber dükkânı kuralım” diyeyim de çırak çıkalım. İstanbul ve Ankara’nın alınması, 2023 seçimlerinde bu ucube sistemin değiştirilmesine yönelik önemli bir umuttu. Dolayısıyla bir şimdi İYİ parti olarak önce yerel seçimlerde sonra 2028 seçimlerinde bu sistemi değiştireceğimizi kaydıyla yolumuza devam ediyoruz. Allah’ın izniyle seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Onsan sonra hiç beklemeden çok hızlı bir şekilde Parlementer demokrasiye geçiş sağlanacak. Burada kimse bizim düşmanımız değil. Bu sistemin başına arkadaşlarımdan birini de koysak bir sene sonra kafayı yer. Meselemiz Erdoğan’ın gitmesi yerine bir başkasının gelmesi değil. Bu sistemin değişmesidir” cevabını verdi.

İYİ Parti 6. milletvekilini belediye başkan adayı ilan etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına İzmir Milletvekili Ümit Özlale, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş Taş gösterildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına Bursa Milletvekili Yüksel Selçuk Türkoğlu ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına ise Balıkesir Milletvekili Turhan Özmez aday olarak gösterilen milletvekili oldu. İYİ Partinin Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ise Genel Başkan Meral Akşener tarafından Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına gösterildi. İYİ Parti 31 Mart idari ve mahalli seçimlerinde en fazla milletvekilini Belediye başkan adayı gösteren parti oldu.

Denizlili hemşeriliklerinin kendisini çok iyi tanıdığını ifade eden İYİ Parti Milletvekili ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, “Bizde Denizli’mizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Yaparsa Yasin yapar dedirtecek kadar çalışkanız, kararlıyız ve inançlıyız. Bu inanmışlığın verdiği sorumlulukla milletimizden yetki istiyoruz. Denizli’miz 20 senedir ihmal edildi, var olan sorunlar yok sayılıp göz ardı edildi. Ülkemizin önemli ihracat şehirlerinden biri olan Denizli, bu konuda hak ettiği desteği görmemiştir” şeklinde konuştu.

İŞTE İYİ PARTİ’NİN DENİZLİ ADAYLARI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk

Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun

Pamukkale Belediye Başkan Adayı Türkay Berberoğlu

Acıpayam Belediye Başkan Adayı Mahir Altuğ

Babadağ Belediye Başkan Adayı Ali Atlı

Baklan Belediye Başkan Adayı Celal Tuyji

Bekilli Belediye Başkan Adayı Kemal Karaman

Beyağaç Belediye Başkan Adayı Sevhan Demirel

Bozkurt Belediye Başkan Adayı Zafer Kocaman

Buldan Belediye Başkan Adayı Mustafa Gülbay

Çameli Belediye Başkan Adayı Seza Turhan

Çardak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakmak

Çivril Belediye Başkan Adayı İsmail Çorbacıoğlu

Güney Belediye Başkan Adayı Alaaddin Gümüş

Honaz Belediye Başkan Adayı Osman Çaybaşı

Sarayköy Belediye Başkan Adayı Ahmet Çelikak

Serinhisar Belediye Başkan Adayı Şükrü Averi

Tavas Belediye Başkan Adayı Emin Barıner

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE