Ege’nin İlk ve Tek Bilim Merkezi Denizli’de Ziyarete Açıldı

Ege’nin İlk ve Tek Bilim Merkezi Denizli’de Ziyarete Açıldı

Ege’nin ilk ve tek bilim merkezi olan Denizli Bilim Merkezi ziyaretçilerini bekliyor. Merkezin içinde yer alan 6 ayrı tematik atölye ile birlikte “Mars’la Yüzleşme” adlı uzay ve Mars’ın bilinmeyenlerinin anlatıldığı sergi ile çocuklar eğlenceli vakit geçi

Ege’nin İlk ve Tek Bilim Merkezi Denizli’de Ziyarete Açıldı

Ege’nin ilk ve tek bilim merkezi olan Denizli Bilim Merkezi ziyaretçilerini bekliyor. Merkezin içinde yer alan 6 ayrı tematik atölye ile birlikte “Mars’la Yüzleşme” adlı uzay ve Mars’ın bilinmeyenlerinin anlatıldığı sergi ile çocuklar eğlenceli vakit geçirerek yeni deneyimler kazanacak.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı destekli Ege Bölgesi’nin ilk ve tek bilim merkezi kapılarını açmasının ardından ziyaretçilerini bekliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin 2. katında bulunan Denizli Bilim Merkezi’nde sergi salonları ile temel bilimler atölyesi, tasarım ve üretim atölyesi, havacılık ve uzay teknolojileri atölyesi, robotik ve kodlama atölyesi, matematik atölyesi ve keşif atölyesi bulunuyor. Planetaryumun da yer aldığı Bilim Merkezi’nde “Mars’la Yüzleşme” sergisi ziyarete açılırken, uzay ve Mars’ın bilinmeyenlerinin anlatıldığı sergi çocukların hem eğlenceli vakit geçireceği hem yeni deneyimler kazanmalarını sağlayacak. Merkezin içinde yer alan 6 ayrı tematik atölyeden 7-14 yaş aralığındaki çocukların faydalanabileceği belirtilirken, Denizli Bilim Merkezi haftanın her günü 10:00-16:00 saatleri arasında ziyaretçi kabul edeceği ve gelmek isteyen vatandaşların 0 258 280 29 09 numaralı telefondan randevu alarak Bilim Merkezini ziyaret edebileceği ifade edildi.

 

Başkan Zolan: "Gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz"

 

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde inşa ettikleri Denizli Bilim Merkezi’nin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Zolan, “Bir hayalimizi daha gerçek kıldık. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak, ürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı işbirliğiyle Ege Bölgesi’nin ilk ve tek bilim merkezini şehrimize kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bilim Merkezimiz şehrimize, gelecek nesillere hayırlı uğurlu olsun. Tüm çocuklarımızı, gençlerimizi ve bilime sevdalı hemşehrilerimizi merkezimize bekliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE