DENİZLİ SUYU PAHALI KULLANIYOR

DENİZLİ SUYU PAHALI KULLANIYOR

Vatandaşların suyu çok pahalıya kullandığını ifade eden İyi Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, vatandaşlarımızın suya en ekonomik şekilde erişiminin sağlanmasının toplumsal adaletin ön koşullarından birisi olduğu söyledi

DENİZLİ SUYU PAHALI KULLANIYOR

 

Vatandaşların suyu çok pahalıya kullandığını ifade eden İyi Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, vatandaşlarımızın suya en ekonomik şekilde erişiminin sağlanmasının toplumsal adaletin ön koşullarından birisi olduğu söyledi.

 

İnsanlığın en temel hakkı olan suyu ulaşılabilir hale getireceklerini ve en ucuza Denizli halkının hizmetine sunacaklarını vurgulayan İyi Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk; “Su, sadece insan için değil dünyadaki tüm canlılar ve ekosistem için son derece değerli ve ikamesi bulunmayan bir doğal kaynaktır. İnsanların ve diğer canlıların sudan yoksun bırakılması çok ağır sonuçlar doğurur ve bu savunulamayacak bir yaklaşımdır. İçme suyunun bir insan hakkı olduğunun kabul edilmesi, suyun vergilendirilmesi ve faturalandırılması ile ilgili politikaların yeniden gözden geçirilmesi zaruridir. İnsanların su ihtiyacını karşılama zorunluluğunun yönetimler tarafından vergi alma fırsatı olarak kullanılması su hakkıyla uyumlu bir yaklaşım değildir” dedi. Denizlili vatandaşlarımızın suyu çok pahalıya kullandığını söyleyen Öztürk, vatandaşlarımızın suya en ekonomik şekilde erişiminin sağlanmasının toplumsal adaletin ön koşullarından birisi olduğunun unutulmaması gerektiğini” ifade etti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Öztürk; “Milletimize suyu neden sadece maliyetine veremiyorsunuz, her şeyi gelir kapısı olarak görmek zorunda mısınız?” diye de sordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE