DAK 8. YAŞINI KUTLADI

DAK 8. YAŞINI KUTLADI

Denizli Dağ Arama Kurtarma (DAK) kuruluşunun 8. yaşını görkemli bir geceyle kutladı.

DAK 8. YAŞINI KUTLADI

Denizli Dağ Arama Kurtarma (DAK) kuruluşunun 8. yaşını görkemli bir geceyle kutladı.

 

Denizli Dağ Arama Kurtarma (DAK), “Yaşam için biz varız“ sloganıyla 2016 yılında kurulan Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) Merkezefendi Kültür Merkezinde kuruluşunun 8.yılını, Denizli Mülki amirleri, AFAD, odalar ve şehrimizde faaliyetlerini sürdüren diğer Sivil Toplum Kuruluşları, Arama kurtarma ekipleri ve Dağ Arama Kurtarma ekibine gönül veren vatandaşlarımızın katılımı ile kutlandı. Yapılan etkinlikte arama kurtarma çalışmalarında kullanılan teknik malzemeler, araçlar, metodlar hakkında bilgilendirmeler ve dağ arama kurtarmanın katıldığı operasyonlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Dağ Arama Kurtarma ekibinin müzik grubu geceye renk kattı.

 

Dağ arama kurtarma derneği, 74 operasyonel 23 destek gönüllüsü ile 2020 Ege Denizi Depremi, 2021 Türkiye orman yangınları, 2021 Batı Karadeniz sel felaketi, Asrın felkatı 2023 Kahramanmaraş Depremleri ve kısa süre önce vuku bulan Babadağ orman yangınını söndürme çalışmalarında görev almıştır.

 

 

Dağ Arama Kurtarma Derneği (DAK) Dernek Başkanı Mustafa Etiman yaptığı konuşmada: “1999 yılında Ülkemizde yaşanan Gölcük depreminden başlayıp çeyrek asırdır devam eden hayat kurtarma mücadelimizin dağ arama kurtarma derneği adı altında 8. Yılını geride bıraktık. Tamamı gönüllülerden oluşan ekibimizle ve hiçbir menfaat gütmeden Bu topraklarda birlikte yaşadığımız insanlarımızın, hayvanlarımızın hatta ormanlarımızın her zor anında yardımına koştuk. Bundan her zaman onur ver gurur duyduk. Bazen üzgün bazen mutlu ama hep huzurlu olarak evlerimize yuvalarımıza döndük. Bize kucak açan Yüce gönüllü ve kadirşinas milletimize ve aziz devletimize daima müteşekkiri” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE