Uğur Gökbel: 27 MAYIS TÜRKİYE’NİN YARASIDIR

Uğur Gökbel: 27 MAYIS TÜRKİYE’NİN YARASIDIR

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin Türkiye’nin demokrasi yolculuğuna suikast olduğunu belirttiği bir mesaj yayımladı

Uğur Gökbel: 27 MAYIS TÜRKİYE’NİN YARASIDIR

 

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin Türkiye’nin demokrasi yolculuğuna suikast olduğunu belirterek, “Türkiye bugünlere kolay gelmemiştir. Demokrasi için büyük bedeller ödemiştir. 1960’ta seçilmiş bir Başbakan ve 2 değerli devlet adamı bakanımız idam edilmiştir. 1960 vicdanlarda her zaman tazeliğini koruyacak, Türkiye’nin bir yarasıdır. Ülkemizin özgürleşmesi uğruna canlarını veren demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes, Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle, minnetle anıyorum” dedi.

 

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin 59. Yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. 1960 darbesinin bir Başbakan ve 2 bakanın katledildiği, her yönüyle vahim bir hadise olduğunu ifade eden AK Partili Gökbel, “Türkiye’nin demokrasi yolculuğu, trajediler ve acılarla doludur. İbret vesikalarıyla bezenmiştir. Ne yazık ki; bu millet seçtiği Başbakan ve 2 bakanın yönetimi ele geçiren emperyalizmin maşası zorbalar tarafından idam edildiğine tanıklık etmiştir. Cunta, 3 değerli vatan sevdalısı devlet adamıyla birlikte, Türk demokrasisine de kastetmiştir. Türkiye, demokrasi uğruna ağır bedeller ödemiştir. 27 Mayıs askeri darbesi de vicdanlarda ve Türkiye’nin tarihi belleğinde kuşaklar boyu iyileşmeyecek bir yara bırakmıştır. Masum insanlar, sırf demokrasi sevdalısı oldukları için, millete gözdağı vermek amacıyla katledilmişlerdir” dedi.

 

“ASLA BAŞARAMAYACAKLAR!”

 

Türk Milleti’nin cuntacı zihniyetin her türlü müdahalesine karşın, daima demokrasinin ve demokrasi sevdalılarının arkasında yer aldığını ifade eden AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Daha sonra da demokrasimize birçok kez kast ettiler. 1971 muhtırası, 1980 darbesi, 28 Şubat darbesi, e-muhtıra vak’ası ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi… Türkiye’nin ilerleyişini durdurmak isteyenlerin içerideki ihanet odaklarıyla işbirliği içinde demokrasimize saldırıları hep olmuştur. Bundan sonra da olacaktır. Milletimiz, demokrasiye sahip çıktıkça, amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Bu vesileyle 59 yıl önceki darbenin kurbanları, Türkiye’nin özgürleşmesi uğruna canlarını veren demokrasi şehitlerimiz Adnan Menderes, Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle, minnetle anıyorum. Kabirleri nur, makamları cennet olsun. Allah onlardan razı olsun” dedi.

ak parti uğur gökbel pamukkale 27 mayıs darbe denizli denizlibasin.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DTO MECLİSİ, 2023'ÜN İLK TOPLANTISINI YAPTI
DTO MECLİSİ, 2023'ÜN İLK TOPLANTISINI YAPTI
BOZKURT BELEDİYESİ PERSONELİNE ‘EK YÜZDE 25’ ZAM
BOZKURT BELEDİYESİ PERSONELİNE ‘EK YÜZDE 25’ ZAM