AKBABA'DAN '27 MAYIS' AÇIKLAMASI

AKBABA'DAN '27 MAYIS' AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba 27 Mayıs askeri darbesine ilişkin yayımladığı açıklamada bu darbenin demokrasi sicilimizdeki kara lekelerden biri olduğunu belirtti.

AKBABA'DAN '27 MAYIS' AÇIKLAMASI

Açıklamasında "27 Mayıs 1960'ta yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gerçekleşmiş ilk askeri darbedir. Bu darbe demokrasi sicilimizdeki kara lekelerden biridir" ifadelerine yer veren Akbaba; "27 Mayıs sabahı Ankara Radyosu’ndan yapılan bir anonsla, ordunun yönetime el koyduğu duyuruldu. Anonsta, “Bugün, demokrasimizin içine düştüğü buhran ve en son müessif hadiseler dolayısıyla ve kardeş kavgasına mahal vermemek maksadıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri, memleketin idaresini eline almıştır.” deniliyor ve sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruluyordu" dedi.

 

   CHP İl Başkanı Akbaba'nın açıklaması şöyle devam etti: "Türkiye’de, bir takım siyasi gerilimler yaşanmış ve nihayetinde Türkiye’de yaklaşık her on senede bir yapılacak darbeler dönemi başlamıştır. Bu şekilde demokrasimiz çok ağır bir yara almıştır. Bu yaraları ancak eğitimle sarabiliriz. Gelecek nesillere, demokrasinin anlam ve gerekliliğini, fikir ve ifade özgürlüğünü ,çok iyi anlatmalıyız ki bu darbeler tarihten ibaret olsun."

CHP cumhuriyet halk partisi başkan mahir akbaba 27 mayıs darbe açıklama denizli basın haber denizlibasin.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
6 AYDA 226 BİN 793 TRAFİK KAZASI
6 AYDA 226 BİN 793 TRAFİK KAZASI
Başkan Tefenlili’den Kurban Bayramı Mesajı
Başkan Tefenlili’den Kurban Bayramı Mesajı