BAĞ´DAN İSLAMİ BİLİMLER ENSTÜSÜ YATAKANESİNE ZİYARET
Advert

BAĞ´DAN İSLAMİ BİLİMLER ENSTÜSÜ YATAKANESİNE ZİYARET

Türkiye’nin İslami ilimler alanında lisansüstü eğitim veren ilk enstitüsü olan Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazır. Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Üniversite Yönetimi,

BAĞ´DAN İSLAMİ BİLİMLER ENSTÜSÜ YATAKANESİNE ZİYARET

Rektör Bağ ve Üniversite Yönetimi İslami İlimler Enstitüsünün Yatağan’daki Hizmet Binasını Ziyaret Etti

Türkiye’nin İslami ilimler alanında lisansüstü eğitim veren ilk enstitüsü olan Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsü, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazır. Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Üniversite Yönetimi, enstitünün Serinhisar ilçesi Yatağan Mahallesi’ndeki binasında incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirilen inceleme ziyaretindeRektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Osman Çiftçi, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı ve Üniversite Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

2019 Ağustos ayı başından itibaren tüm idari ve akademik faaliyetlerini Serinhisar ilçesinin Yatağan Mahallesi’ndeki binasında yürütmeye başlayan Pamukkale Üniversitesi İslami İlimler Enstitüsünde, 2019-2020 akademik yılı güz döneminde yükseklisans sınavına giren ve başarılı olan öğrencilerin kayıtları gerçekleştirildi.

Kayıt Döneminde Enstitü Faaliyetleriyle Yakından İlgilenen Rektör Bağ, Enstitüde Yürütülen Çalışmalarla İlgili Bilgi Aldı

Enstitüde, çoğunluğu el yazma eserlerden oluşan zengin kütüphanesi ile İslami ilimler alanında önemli çalışmaların yapılacağını ifade eden Rektör Bağ, “Öğrencilerimizin en iyi koşullarda öğrenimlerini devam ettirmeleri için çalışmalarımız sürmekte. Bu yıl güz dönemi itibariyle, enstitümüze Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı’na 99’u Türk, 14’ü yabancı uyruklu olmak üzere 113 kişi tarafından başvuru yapıldı. 25’i Türk ve 5’i yabancı uyruklu olmak üzere 30 kişi enstitümüze yerleşti. 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında da Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı’na öğrenci alımı yapılacak.” dedi. İslami İlimler Enstitüsünde lisansüstü eğitim gören öğrencilere Müftü Arif Akşit Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından burs sağlandığını belirten Rektör Bağ, doktora programlarının açılması için yeterli akademik kadrolarının oluştuğunu, Eylül ayında İslami İlimler Enstitüsü bünyesinde doktora programlarının açılması için tüm hazırlıkların tamamlamış olacağını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER  BELİRLENECEK
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENECEK
“HERKESİN HERKESİ YENEBİLDİĞİ LİGDEYİZ”
“HERKESİN HERKESİ YENEBİLDİĞİ LİGDEYİZ”