ÇİVRİL FESTİVALİNE GÜNLER KALDI

ÇİVRİL FESTİVALİNE GÜNLER KALDI

Çivril 23. Uluslararası Elma-Tarım ve Kültür Festivaline günler kala Belediye Başkanı Niyazi Vural Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla buluştu.

ÇİVRİL FESTİVALİNE GÜNLER KALDI
Advert

 

Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural kahvaltının ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında festival detaylarına dair bilgiler paylaştı. 4 gün sürecek olan festival açılışı 29 Ağustos Perşembe günü yapılacak.Çivril ilçesinin tarım alanında çok verimli topraklara sahip olduğundan bahseden Vural, gerek tarım gerek turizm alanında ilçenin tanıtıma ihtiyacı olduğunu belirterek Perşembe günü TRT sanatçılarının gerçekleştireceği etkinlikle birlikte festivalin TRT’de yer bulacak olmasının da ilçenin ulusal çapta tanınırlığına hizmet edeceğini ifade etti.

 

“ÇİVRİL’DE MEYVENİN HER ÇEŞİDİ ÜSTELİK EN LEZZETLİSİ YETİŞİYOR”

30 Ağustos Cuma günü saat 13:00’da İlçe Ziraat Odası Konferans salonunda gerçekleşecek olan ‘Çivril Tarım Çalıştayı’nın önemine dikkat çeken Vural: “Çivril’de meyvemizin her çeşidi üstelik en lezzetlisi yetişiyor fakat bunun pazarlanması, tanıtımı noktasında  eksikliklerimiz var. İnşallah bu tarım çalıştayımızda, bir ilk bu, meyve ve sebzelerimizle ilgili çalışmalar yapacağız” diyerek çalıştay sonuçlarına dair umut verici beklentileri olduğunu aktardı.

 

Miryokefalon Savaşının 843. Yıl dönümü etkinlikleri olacağı bilgisini de paylaşan Başkan Vural: “Miryokefalon Savaşı’nın Çivril İlçesi sınırlarında olduğuna dair en ufak bir şüphemiz yok. Son zamanlarda başka yerlerde olabileceğine dair söylentiler olsa da savaşın Çivril’de gerçekleştiği bilinen bir gerçek. Bunun da doğru aktarımı konusunda basın mensuplarına da önemli görev düşüyor” diye konuştu.

 

Çeşitli yarışmalar ve eğlenceli konserler olacağını ifade eden Vural son olarak tüm Denizli halkını festivale davet etti.

çivril festival denizli basın haber elma tarım kültür niyazi vural
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ