KEKİK CENNETİNE TAŞ OCAĞI AÇMAK İSTEDİLER
Advert

KEKİK CENNETİNE TAŞ OCAĞI AÇMAK İSTEDİLER

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Güzelpınar mahallesinde açılması planlanan taş ocağı ve kırma eleme tesisi, bölge halkı tarafından tepkiyle karşılandı.

KEKİK CENNETİNE TAŞ OCAĞI AÇMAK İSTEDİLER

 

Köylüler, Birincisi halkın tepkisi nedeniyle yapılamayan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısının ikincisi Mahalleye 5 kilometre uzaklıkta bulunan Uzunpınar mahallesinde yaparak oldu bittiye getirilmek istendiğini belirterek yoğun tepki gösterdiler. Yapılmak istenen toplantıda yurttaşların sorularına cevap veremeyen şirket yetkilisi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, alandan uzaklaşmak zorunda kaldı. Bölgede kekik üretimi ile geçindiklerini belirten köylüler taş ocağının ekinlerine kesinlikle zarar vereceğini belirterek yoğun tepki gösterdiler. Oy zamanı kapılarının çalındığını belirten köylüler şimdi ise seslerini hiçbir yetkiliye duyuramadıklarının altını çizdiler. Açıklamalarda bulunan bir köylü ise”Hem ekmeğimize hem sağlığımıza saldırılıyor. Biz geçimimizi sağladığımız ekmek teknemizin gasp edilmesine ve kurulacak olan taş ocağının sağlığımızı tehlikeye atmasına kesinlikle karşı çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Güzelpınar Mahallesi’nde Taştepe mevkii Başaranlar İnşaat tarafından açılmak istenen taş ocağı bölgede kekik üretiminin yoğun olarak yapıldığı bir yer. Halkın tek geçim kaynağı olan kekiğin ve bölge içme suyu kaynaklarının etkileneceği nedeniyle taş ocağı projesi halkın tepkisini çekiyor. 

Fotoğraf: haber.sol.org.tr

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER  BELİRLENECEK
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENECEK