CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba'dan 30 Ağustos Mesajı
Advert

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba'dan 30 Ağustos Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba 30 Ağustos Zafer Bayramına ilişkin bir mesaj yayımladı.

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba'dan 30 Ağustos Mesajı

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

"

Ağustos ayı, Türk Milleti'nin zafer ayıdır. 30 Ağustos 1922 günü, Türk İstiklal Harbi'nin askeri, büyük bir zafere imzasını atmıştır.

 

97 yıl önce bu gün, bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk ulusunun, ATATÜRK'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazandığı, Sevr Antlaşması'nı parçaladığı, Lozan Barışı'nı sağladığı ve Cumhuriyetin kurulduğu gün olmuştur.

 

Vatan aşkıyla cepheden cepheye koşturan kahraman askerlerimiz ve kahraman milletimizin, bütün işgal girişimlerine karşı göğsünü siper ederek kazandığımız Kurtuluş Savaşımızın şanlı zaferinin 97. yıldönümüdür.

 

Bizler, işgalcilere karşı bağımsız yaşama iradesinin kan ve ateşle yazılan destanının 97. yıldönümünde zaferi yaratan şehit ve gazilerinin anısı önünde saygıyla eğilmekteyiz.

 

Denizli Cumhuriyet Halk Partisi olarak, eseriniz, armağanınız, emanetiniz ve vasiyetiniz olan ülkenin bölünmez bütünlüğünü, demokratik değerleri, hukukun üstünlüğünü, hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlığa ait Cumhuriyetin tüm ilkelerini korumak ve uygulamak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER  BELİRLENECEK
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENECEK