''YÖRÜK KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKALIM''
Advert

''YÖRÜK KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKALIM''

Pamukkale Yörük Türkmen ve Kültür Dernek Başkanı İskender Doğan Denizli’de çok miktarda Yörük ve Türkmen yaşadığı bilgisini paylaştı.

''YÖRÜK KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKALIM''

Pamukkale Yörük Türkmen ve Kültür Dernek Başkanı İskender Doğan Denizli’de çok miktarda Yörük ve Türkmen yaşadığı bilgisini paylaşarak “Geleceğin teminatı dediğimiz evlatlarımıza geleneklerimizi yaşatamadığımız için, gelecekten nasıl sorumlu tutabiliriz diye kendimizi sorguladık" sözleriyle yola çıkış hikayelerini anlattı. 

Türlü bahanelere sığınmadan Yörük kültürüne sahip çıkarak yeni nesile aktarmak bölgedeki Yörüklerin sosyal yaşama katılımlarını sağlamak ve bölgedeki tüm Yörük Türkmenleri kaynaştırmak için Pamukkale Yörük Türkmen ve kültür derneğini kurduklarını söyleyen Başkan Doğan; "Pamukkale Yörük Türkmen ve kültür derneği olarak bölgenin Yörük Türkmen kültürünü, örf ve adetlerini daha geniş kitlelere tanıtılması ve bu değerlerin gelecek nesillere yozlaşmamış şekliyle aktarılmasını sağlamakla atalarımıza olan minnet borcumuzu kısmen de olsa ödemiş olacağız" ifadelerini kullandı. 

Açıklamasının devamında "İnşallah Yörük Türkmen kültürünü en iyi şekilde bizim derneğin tanıtacağını inanıyoruz. Bu yolda durmadan, yorulmadan çalışacağız" ifadelerine yer veren Doğan sözlerini şöyle noktaladı: "Kurucu üyelerimiz olan, bu yola menfaatsiz gönül vermiş arkadaşlarımıza yola çıktık Allah utandırmasın.''

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER  BELİRLENECEK
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENECEK
“HERKESİN HERKESİ YENEBİLDİĞİ LİGDEYİZ”
“HERKESİN HERKESİ YENEBİLDİĞİ LİGDEYİZ”