Fethi Akcan'dan 1 Ekim kutlaması

Fethi Akcan'dan 1 Ekim kutlaması

“Nüfusumuz hızla yaşlanıyor” diyen başkandan mesaj var

Fethi Akcan'dan 1 Ekim kutlaması
Advert

 

Denizli’nin Çal İlçesi Belediye Başkanı Fethi Akcan, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Yaşlıları 1 gün değil her gün hatırlayalım, sevgi ve saygı gösterip, hürmet edelim. Dünya nüfus ortalamasında olduğu gibi Çal’ın nüfusu da hızla yaşlanıyor. Herkes bir gün yaşlanacağını unutmamalıdır” dedi.

Birleşmiş Milletler’in 1990 yılında dünyadaki yaşlı nüfusun giderek arttığını görerek, yaşlılara değer verilmesi ve saygı gösterilmesi için 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü ilan ettiğini hatırlatan Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, uzun uğraşlar sonucu Çal’da huzurevini 1 yıl önce hizmete açmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Akcan, “Çal’da bakıma muhtaç yaşlılarımızın daha konforlu bir hayat sürmeleri için Belediyemize ait olan parselin üzerine hayırsever desteğiyle huzurevi inşa ettik. Ardından da binayı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na devrettik. Şimdi 23 yaşlımız huzurevinde huzur içinde yaşıyor” dedi.

Akcan, Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında özetle şu görüşlere yer verdi;

“Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bunu unutmamak gerekiyor. Dünya’nın nüfusu gibi Çal’ın nüfusu da hızla yaşlanıyor.  Nüfus ortalamasını gençleştirmek için tersine göç olması gerekiyor. Bunun için çalışmalar yapıyoruz. Yaşlılarımıza sevgi, saygı göstermeliyiz. Onlara hürmet etmeliyiz. Yaşlıları sadece bir gün değil her gün hatırlamalıyız. Bu vesile ile Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BELEDİYE MECLİSİ’NDEN HAREKATA DESTEK
BELEDİYE MECLİSİ’NDEN HAREKATA DESTEK
PAMUKKALE BELEDİYE MECLİSİ, OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR
PAMUKKALE BELEDİYE MECLİSİ, OLAĞANÜSTÜ TOPLANIYOR