TEKNOFEST’te Bizde Vardık

TEKNOFEST’te Bizde Vardık

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olmayı başaran, ayakları yere basmayan tek festival finalist oldu.

TEKNOFEST’te Bizde Vardık
Advert

 

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin ilki geçtiğimiz yıl düzenlenmiş ve 550 binin üzerinde ziyaretçiyle dünyanın en büyük ikinci festivali olmayı başarmıştı. Bu yıl ise “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganı ile yola çıkan ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST2019, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle 17-22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanında gerçekleştirildi.

 

1 Milyon 720 Bin rekor ziyaretçisiyle Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olmayı başaran, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST2019’a 81 il ve 122 ülkeden 17.373 takım toplam 50.000 başvuru yapmış ve bunlardan 10.000’i finalist olmuştur.

 

TEKNOFEST’te Denizli olarak bizde vardık diyen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “162 Adet başvurunun yapıldığı ilimizden ise 11 Proje finalist olmuştur. Bu 11 projeden 3’ü  Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi adına TEKNOFEST2019’da Finallerde ilkokul kategorisinde “Lights Of BİLSEM” ve “BİLSEM Createch” takımları, Ortaokul kategorisinde ise “BİLSEM YesSmart” takımı olmak üzere 3 Takım olarak İnsanlık Yararına Teknolojiler kategorisinde yarışmışlardır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını diliyorum.

 

Denizli Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasında 5N1K Takımımız Çevre Kategorisi ile "Çemberste" Projesi ile,Techno Power Takımımız da Sağlık Kategorisinde "Kodyatak"Projesi ile finale kalarak sergide projelerini sergilemişlerdir. Öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

 

Merkezefendi Hayırseverler Ortaokulu “İnsanlık Yararına Teknolojiler” Kategorisinde “Giyilebilir Teknolojik Gözlük” projesiyle finallerde yarışmıştır. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder başarılarının devamını diliyorum.

 

İlimizi en iyi şekilde temsil eden öğrenci ve danışman öğretmenlerimiz 1.720.000 kişinin ziyaret ettiği festivalde 3 gün boyunca ziyaretçilere projelerini sunmuşlar ve çok olumlu geri dönütler almışlardır. İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorisinin birlikte değerlendirilmesinin dezavantajını yaşayan takımlarımız harika tecrübeler edinmişlerdir” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ