IŞIKLI GÖLUNDE NELER OLUYOR?

IŞIKLI GÖLUNDE NELER OLUYOR?

Ege Bölgesi’nin en büyük sulak alanlarından olan Işıklı Gölü’nde meyve suyu sezonun açılmasıyla meydana gelen aşırı kirlilikten sonra her sene olduğu gibi bu sene de canlılar ölüyor.

IŞIKLI GÖLUNDE NELER OLUYOR?
Advert

Gökgöl ve Işıklı Gölünde meydana gelen balık ölümlerinin Dinar’daki meyve suyu fabrikasından kaynaklandığını belirten Gökgöl’lü Balıkçılar her sene aynı sorunu yaşadıklarını ve kimsenin buna bir dur demediğini belirttiler.

Geçen yıl aynı dönemlerde yaşanan balık ölümlerinden sonra bu yılda meyve sezonunda gerçekleşen balık ölümlerinin meyve suyu fabrikalarından göle bırakılan atıklardan kaynaklandığı belirten köylüler atık bırakan tesislerin denetlenmemesine de tepki gösterdiler.

Çivril Gökgöl’de özel bir firmaya ait olan balık çiftliğinde milyonlarca balığın telef olduğunu söyleyen köylüler; “Geçtiğimiz yıl da aynı zamanlarda 2 milyona yakın balığını kaybeden çiftlik sahipleri 2013 yılından beri her sene aynı sorunu yaşamaktan dolayı artık bu durumdan oldukça rahatsız ve çiftliği kapatma noktasına kadar geldi.” dediler.

Balık ölümleri üzerine çiftliğe gelen İlçe Tarım veterinerleri  su ve balıklardan örnekler aldılar.

 

http://www.genccivrilgazetesi.com/isikli-golunde-milyonlarca-balik-oldu-3621.html

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
PAMUKKALE’NİN GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ