DENİZLİ OSB PERSONELİNDEN ORGAN BAĞIŞI

DENİZLİ OSB PERSONELİNDEN ORGAN BAĞIŞI

T.C. Sağlık Bakanlığı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce de desteklenen “Organ Bağışı Kampanyası” kapsamında düzenlenen farkındalık semineri Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Nurcihan Dav

DENİZLİ OSB PERSONELİNDEN ORGAN BAĞIŞI
Advert

Denizli OSB Personelinden Organ Bağışı

         T.C. Sağlık Bakanlığı Denizli İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülmekte olan ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce de desteklenen “Organ Bağışı Kampanyası” kapsamında düzenlenen farkındalık semineri Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Nurcihan Davarcı ve Hatice Yıldırım’ın katılımı ile Denizli OSB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

         Organ Bağışı Birim SorumlusuHatice Yıldırım; “Son dönemde ülkemizde organ bağışına duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Ülkemizde yıllık 25 bin kişi organ nakline ihtiyaç duymaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak yılda yaklaşık 5 bin organ nakli gerçekleştirilmektedir. Yaptığımız bu nakillerin yüzde 80’ini canlıdan canlıya vericilerle gerçekleştiriyoruz ve Türkiye bu nakillerde 1. sırada gelmektedir” dedi.

Beyin ölümüyle ilgili de açıklamalarda bulunan Hatice Yıldırım, “Beyin ölümü beyin fonksiyonlarının geri dönüşümsüz olarak kaybolmasıdır ve bu kişilerin hayata dönmesi mümkün değildir.” dedi.

         Seminerin ardından Denizli OSB personeli organ bağışında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ
200 BİN ÇİÇEĞİ KENDİLERİ ÜRETTİ
DENİZLİSPOR 54 YAŞINDA
DENİZLİSPOR 54 YAŞINDA