KALE FESTİVALİ PROGRAMI AÇIKLANDI

KALE FESTİVALİ PROGRAMI AÇIKLANDI

18-21 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Kale Yöresel Ürün ve Sanat Festivali ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

KALE FESTİVALİ PROGRAMI AÇIKLANDI


 18-21 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Kale Yöresel Ürün ve Sanat Festivali ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısında konuşan ve 4 gün boyunca 5 bin kişiyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç; “Festivalde 32 mahalle yöresel ürünleri, 40 Kaleli esnafımız da el sanatları ile festivale katılacak. Toplamda 80 standımız olacak. Festival kapsamında 4 gün boyunca günlük 5 bin kişiyi hedefliyoruz” dedi.
 FESTİVALİN GÖZDESİ KALE BİBERİ
 Festivali ilk kez düzenleyeceklerini belirten Kaymakam Samet Serin; “Yerli ve Milli Malı Haftası kapsamında Kalemizde yetişen ve üretilen Kalemizin değerlerini, çiftçimizin ürünlerini, zanaatkârlarımızın eserlerini sergilemek üzere 18 ila 21 Aralık tarihleri arasında ilçemiz Çarşı meydanında Kale Kaymakamlığı, Kale Belediye Başkanlığı, Kale Esnaf Odası Başkanlığı, Kale Ziraat Odası Başkanlığı, Kale Milli Eğitim Müdürlüğü ve 32 mahalle muhtarlarımızla el ele gönül gönüle vererek Yöresel Ürün ve Sanat Festivali düzenliyoruz. Festival kapsamında sadece Kale İlçesi’nin yöresel ürünleri sergilenecek. Çevre ilçelerden katılım kesinlikle olmayacak. İlçemiz hem Muğla hem de Aydın iklim koşullarına sahip olduğu için ürün yelpazemiz geniş. Kale biberimiz, festivalimizin başlıca ürünü olacak. Festivalimizde ayrıca vatandaşlarımız tarafından yetiştirilen bulgur, biber, zeytin, tarhana, erişte, pul biber, kuru domates, salça, bal, kuruyemiş ürünleri, pekmez gibi ürünler sergilenecek” şeklinde konuştu

Toplantıya ayrıca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, İlçe Esnaf Odası Başkanı ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İlyas Barcın ve Kale Ziraat Odası Başkanı Halil Saygın katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALTYAPI UZUNLUĞU ÇİN SEDDİ'NE KADAR UZANIYOR
ALTYAPI UZUNLUĞU ÇİN SEDDİ'NE KADAR UZANIYOR
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİ AYDIN'A GEÇTİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİ AYDIN'A GEÇTİ