Sütü Para Ediyor Diye Eşekleri Çaldılar
Advert

Sütü Para Ediyor Diye Eşekleri Çaldılar

Denizli'ye bağlı Kocayaka Mahallesinde çobanlık yapan Mustafa Karaçoban geçtiğimiz yıllarda bir haberde gördükten sonra eşek sütü satmaya başladı.Bir süre sonra da eşekleri çalındı.

Sütü Para Ediyor Diye Eşekleri Çaldılar

Denizli’nin Kocayaka Mahallesinde çobanlık yapan Mustafa Karaçoban geçtiğimiz yıllarda bir haberde gördükten sonra eşek sütü satmaya başladı.

Bahçesinde 10 eşek besleyen ve ikisinden günlük süt alan Karaçoban; “Kanser, astım , bronsit, kızamık ve verem hastalıkları gibi doktorların bile çare bulamadığı hastalar geliyor. En son küçük bir çocuk  ailesiyle birlikte geldi. Vücudunun her yerinde yaralar çıkmış. Çok krem,  ilaç kullanmışlar ama çare bulamamışlar. İki hafta boyunca eşek sütü içti. Sonra ailesi arayarak yaralarının tamamen geçtiğini söyledi. Çok mutlu oluyoruz tabi böyle duyunca.” dedi.

Günlük taze süt satışı yaptıklarını belirten Karaçoban; “Geliyorlar taze olarak gözlerinin önünde sağıyoruz içiyorlar. Bazen içmeye çekinince de önce ben içiyorum , garanti veriyorum. Daha sonra onlar da bize bakarak içmeye başlıyorlar. İçimi oldukça kolay. Hasta olmasak da biz ailecek içiyoruz.” dedi.

Eşek sütü almak isteyen vatandaşların 0535 396 19 75  numaralı telefondan kendisine ulaşabileceklerini kaydeden Karaçoban satışları litre yada bardak olarak sattıklarını, sütün buzdolabında 48 saat tazeliğini koruduğunu ifade etti.

SÜTÜ PARA YAPIYOR DİYE ÇALINDI

Para kazandığını gören hırsızların eşeklerini çaldığını söyleyen Karaçoban; “Eşek sütünden para kazandığım duyulunca iki eşeğim çalındı.15 gün boyunca bulamadık.  Kendi imkânlarımla Çivril’de köylerde aradım. En sonunda Dinarı yakınlarındaki bir köyde buldum, getirdim. Jandarmada sordu eşeklerin senin olduğunu nerden bileceğiz diye. Ben tanımaz mıyım kendi eşeklerimi? Her halinden tanırım. Resimleri vardı telefonda onları jandarmalara gösterdim. Baktılar, onlar da kanat getirdiler. Eşeklerime kavuştum hepsi şimdi yanımda.” Şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
BU İLÇEDEN ÇIKIŞ BU KADAR ZOR
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER  BELİRLENECEK
DENİZLİ'DE EN GÜZEL KARİKATÜRLER BELİRLENECEK