KARACA'DAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE AĞIR ELEŞTİRİLER

KARACA'DAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE AĞIR ELEŞTİRİLER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Türkiyenin en borçlu 3. İli olduğunu söyledi.

KARACA'DAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE AĞIR ELEŞTİRİLER

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Türkiyenin en borçlu 3. İli olduğunu söyledi.

  Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 89. Yıldönümü nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yapan Karaca, Denizli sanayicilerinin de raylı sistem yetersizliği nedeniyle en pahalı ulaşım yöntemi olan karayolu taşımacılığına mahkum olduğunu vurguladı.

 

YILLIK 3 MİLYAR DOLAR İHRACAT YAPAN DENİZLİLİ SANAYİCİMİZİN HAKETMEDİĞİ TABLO 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 89 yıl önce ziyaret ettiği Denizli’nin bugün içinde bulunduğu duruma dair sorunları paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, yıllık 3 milyar dolarlık ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlayan Denizlili sanayicilerin limanlara ürün ulaştırmak ve ihracat yapmak için en pahalı ulaşım yöntemi olan karayolunu kullanmak zorunda bırakıldığına, AKP’nin 17 yıllık iktidarı boyunca demiryoluna yatırım yapmadığı için sanayicilerin isyan ettiğine dikkat çekti.

Gülizar Biçer Karaca “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sümerbank’ı kurduktan sonra iyileştirdiği demiryoluna on yedi yıldır bir çivi dahi çakmadınız ve sanayicimiz limanlara ulaşmak için hâlâ o demir yollarına yapılacak yatırımı özlemle bekliyor. Anadolu'nun o güzel ezgisi olan "Kara tren gecikir..." türküsünü mırıldanıyor.” diye konuştu.

Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli’de Milli Mücadelenin ateşini yaktığını ve tüm Denizlilileri Milli Mücadeleye davet ettiğini söyleyen CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca konuşmasında şunları ifade etti:

EN BORÇLU İLLER SIRALAMASINDA DENİZLİ 3. SIRADA 

“Bugün Denizli'nin durumu nedir? Açıklanan istatistiklere göre, Denizli en borçlu iller sıralamasında Türkiye'de 3'üncü durumda, kredi borcunu ödeyemediği için icra takibine düşen vatandaşlarımızın sayısına bakıldığında maalesef 6'ncı sırada… 3 milyar dolarlık bir ihracatla ülke ekonomisine katkı veren Denizli bunları hak etmiyor. Denizli'de tarım bitmek üzere. Denizli'de sanayicilerimiz teker teker fabrikalarını kredi borçlusu oldukları bankalara devrediyorlar maalesef. Denizli halkımız üzüntülü mü? Denizli halkımız küskün mü, kırgın mı? Elbette hayır. Çünkü Denizli "Devlet yapsın, bekleyelim." diyen bir il değil. Denizli halkı "Ülkemize, devletimize nasıl daha fazla katkı verebiliriz, nasıl daha çok çalışabiliriz." diyerek kendi emeğiyle, alın teriyle üreten ve bir zamanlar kendi mücadelesiyle "Anadolu kaplanı" olabilmiş bir kenttir. Denizli bunu tekrar başaracaktır. Denizli yine küllerinden doğacaktır.

2020 DENİZLİ YILI MESAJI: HALKIN İKTİDARINI ÖZLEMLE BEKLİYORUZ 

2020 yılının Denizli yılı ilan edilmesi nedeniyle Denizli’yi anlattığını, Denizli’nin hak ettiğini almasını dilediğini belirten CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca sözlerini şöyle tamamladı: “Denizli'de yaşayan tüm yurttaşlarımız ekonomik krizin, işsizliğin pençesinde mücadele ederken şöyle bir umutla yarınlara bakıyor ve hemşehrilerim diyor ki: "Denizli'mizi bu hâle getirenlerden hesap soracağımız, sandıkta hesap göreceğimiz günü ve halkın iktidarını, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını getireceğimiz günün heyecanı ve umuduyla yaşıyoruz. Bu umutla yaşarken de tüm yurttaşlarımıza, tüm ülkemize katkı vermeye, 'Her engele rağmen bu mücadelede varım.' demeye devam edeceğiz."

Kaynak: https://www.denizliekspres.com.tr/karaca-tbmm-kursusunde-denizli-bsb-nin-denizli-yi-zarara-soktugunu-anlatti/23131/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
6 AYDA 226 BİN 793 TRAFİK KAZASI
6 AYDA 226 BİN 793 TRAFİK KAZASI
Başkan Tefenlili’den Kurban Bayramı Mesajı
Başkan Tefenlili’den Kurban Bayramı Mesajı