EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEYİ YİNE KAZANACAĞIZ

EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEYİ YİNE KAZANACAĞIZ

Suriye’nin İdlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı düzenlenen haince hava saldırısında şehit düşen askerlerimizi anmak, cephede vatan savunması yapan şanlı ordumuza destek için yürüyüş düzenlendi.

EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEYİ YİNE KAZANACAĞIZ

 

 

Suriye’nin İdlib kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı düzenlenen haince hava saldırısında şehit düşen askerlerimizi anmak, cephede vatan savunması yapan şanlı ordumuza destek için yürüyüş düzenlendi. Bürokratlar, siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığı yürüyüşte Çal tek yürek oldu. Çal’ın MHP’li Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Atatürk’ün liderliğinde emperyalizme karşı verdiği mücadeleyi Türk milleti nasıl kazandıysa yine kazanacak. Vatan savunması yapan şanlı ordumuzun yanındayız” dedi.

Çal Emniyet Amirliği önünden başlayıp, Atatürk Parkı’nda sona eren yürüyüşe Kaymakam Selin Sarı, Belediye Başkanı Fethi Akcan, ilçe protokolü, MHP İlçe Başkanı Ali Çiftçi, CHP İlçe Başkanı Ömer Dağlı, AK Parti İlçe Başkanı Yüksel Yılmaz, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yüzlerce Çallı ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü, Rusya ve Esad’a rejimine tepki gösterdi. Yüzlerce Çallı yürüyüş boyunca, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”,“Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Kahrolsun Rusya kahrolsun Esad”, “Vatan sana canım feda”, “Ne Mutlu Türk’üm diyene” sloganları attı.

Kaymakam Selin Sarı, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi bir kez yad ettiklerini, Suriye’deki haklı mücadelesinde Türk halkının ordusunun ve devletinin yanında olduğunu açıkladı.

“BİZ TÜRKİYE AİLESİYİZ, PARÇALYANMAYIZ, YILMAYIZ”

Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, Suriye’deki hain saldırıda şehit olanları rahmetle andıklarını belirterek, özetle şunları söyledi;

“Geçmişte olduğu gibi şimdi de Türk halkı kenetlenmeyi bildi. Biz Türkiye ailesiyiz. Parçalanmayız, yılmayız. Atatürk önderliğinde emperyalist güçleri mağlup ettik. Çanakkale’de, Anadolu’nun dört bir köşesinde binlerce şehit verdik. Bu topraklarda yaşamanın bedeli ağır oldu. Emperyalizme karşı mücadeleyi yine kazanacağız. Türk halkının büyük desteğini alan Türk ordusu, zalim düşmanı ezmiştir. Türk’e silah çevirmenin, bomba atmanın bedelini ödettik. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Hiç birimizde yılgınlık, umutsuzluk yok. Kuvay-ı milliyenin ne olduğunu, vatan savunması ve kavramanın ne anlama geldiğini çok iyi bilen Çal halkı, sonuna kadar devletinin ve ordusunun yanındadır” diye konuştu.

Yürüyüşün ardından şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Yine şehitler için Kuran-ı Kerim okunduktan sonra kalabalık dağıldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZORUNLU OLMADIKÇA KİMSE ÇAL’A GELMESİN
ZORUNLU OLMADIKÇA KİMSE ÇAL’A GELMESİN
TEKNOBİL'DEN ÜCRETSİZ MASKE
TEKNOBİL'DEN ÜCRETSİZ MASKE