MERKEZEFENDİ´DEN SORUMSUZ DAVRANIŞ

MERKEZEFENDİ´DEN SORUMSUZ DAVRANIŞ

Merkezefendi Belediyesi tarafından İlbade Mahallesi’nde verilen toplu yemek, infiale yol açtı. Devletin yeni tip korona virüsü ile ilgili aldığı tedbirlere rağmen Başkan Doğan’ın bu davranışı sosyal medyayı ayağa kaldırdı

MERKEZEFENDİ´DEN SORUMSUZ DAVRANIŞ

Merkezefendi Belediyesi tarafından İlbade Mahallesi’nde verilen toplu yemek, infiale yol açtı. Devletin yeni tip korona virüsü ile ilgili aldığı tedbirlere rağmen Başkan Doğan’ın bu davranışı sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Yemekten bir de fotoğraflar paylaşan Şeniz Doğan’a sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Sosyal medya kullanıcıları, “Şaka mısınız?, Siz ciddimisiniz ya alkışlıyorum sizi. Bu kadar sorumsuzluk olur. Siz reklam yapacaksınız diye insanları riske atmanın alemi ne ?” gibi yorumlar yaptı.

Yeni tip koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, Türkiye’de de 18 kişide rastlanması, ülke genelinde tedbirlerin artırılmasına neden oldu. Bakanlıklarca her gün yeni tedbirler alınmaya devam ederken, Denizli’de Merkezefendi Belediyesi’nin hafta sonunda şehitler adına düzenlediği hayır yemeği infiale yol açtı. Öyle ki Merkezefendi Belediyesi tarafından Pazar günü İlbade Mahallesi’nde bir hayır yemeği düzenlendi. Hayır yemeğine vatandaşlar davet edildi. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ da düzenlenen yemekte vatandaşlarla bir araya geldi. Bir de konuşma gerçekleştirdi.

FOTOĞRAFLAR PAYLAŞILDI SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI, İKİYE BÖLÜNDÜ

Hayır yemeğinin ardından sosyal medyadan paylaşılan fotoğraflar büyük tepkiye neden oldu. Yeni tip koronavirüs ile ilgili her geçen gün tedbirlerin artırıldığı Türkiye’de, böyle bir organizasyonun yapılması büyük tepki çekti. Onlarca sosyal medya kullanıcısı paylaşımın altına çok sayıda yorum yaptı. Sosyal medya kullanıcılarının, “Şaka mısınız?, Siz ciddimisiniz ya alkışlıyorum sizi. Bu kadar sorumsuzluk olur. Siz reklam yapacaksınız diye insanları riske atmanın alemi ne ?” gibi yorumlar yaptığı görüldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise, “Allah kabul etsin” mesajları attı.

BİR GÜN ÖNCE TEDBİR FOTOĞRAFI YAYINLADI, SONRA ?

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın bir gün önce ise Adliye Binası’nda belediye tarafından gerçekleştirilen dezenfekte işlemlerinin fotoğraflarını paylaştığı görüldü. O paylaşıma ise #MerkezefendiBelediyesi olarak #Koronavirüs riskine karşı kamu binalarında sürdürdüğümüz sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında, hareketliliğin yoğun olarak yaşandığı Denizli Adliyesi’nde ilaçlama çalışması gerçekleştirdik.
Sağlığınız, bizim için çok değerli…” yazıldı. Bu durum sosyal medya kullanıcılarının da gözünden kaçmazken, bir sonraki gün yapılan hareket, ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’ dedirtti.

BAKAN KOCA’DAN GECE YARISI AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı flaş bir açıklama yaparak vaka sayısını bildirdi. Koca, “Açıkladığımız ilk vakanın gözlem altında tutulan çevresindeki iki kişiye tanı konmuştur. Avrupa ülkelerinden gelmiş yedi, Amerika’dan gelmiş üç vakamız var. Durum üzücü ama… Tespit edilmiş her vaka, her izolasyon hepimiz için emniyettir. Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir” dedi.

İŞTE ŞENİZ DOĞAN’IN TWİTTER HESABINA YAPILAN YORUMLAR!

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GÖRENLER HAYRET  İÇİNDE KALDI
GÖRENLER HAYRET İÇİNDE KALDI
18 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE HEDİYE
18 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE HEDİYE