TEMEL İHTİYAÇLARI EVLERE TESLİM EDİLECEK

TEMEL İHTİYAÇLARI EVLERE TESLİM EDİLECEK

Tüm dünya korona virüsü ile mücadele ederken hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser hastaları ile yaşlıların evlerinden çıkmaması için Denizli’nin Çal Belediyesi taktir edilecek bir uygulama başlattı.

TEMEL İHTİYAÇLARI EVLERE TESLİM EDİLECEK

 

 

Tüm dünya korona virüsü ile mücadele ederken hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser hastaları ile yaşlıların evlerinden çıkmaması için Denizli’nin Çal Belediyesi taktir edilecek bir uygulama başlattı. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Korona virüsünün en fazla tehdit ettiği kitle yaşlılarımız ile bazı sağlık sorunları olanlar. Bu insanlarımız evlerinden çıkmasın. Belediyemizin koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip evlere teslim edilecek” dedi.

Korona ile mücadelede her bireyin, kamunun, özel sektörün üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi, devletin bu konudaki uyarılarına uyması gerektiğini söyleyen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, özellikle yaşlılar ile diyabet, kalp ve kanser hastalarının korona tehlikesi geçinceye kadar evlerinden çıkmaması gerektiğini hatırlattı. Akcan, Çal Belediyesi’nin yaşlılar ile çeşitli hastaların temel ihtiyaçlarının evlere teslim edilmesi için çalışma başlattığını söyleyerek, “Çal ilçe genelinde ikamet eden ve yalnız yaşayan ya da evde genç olmayan 60 yaş üstü yaşlılarımız ile belirlenen rahatsızlığı olanlar verdiğimiz telefon numaralarını araması durumunda temel ihtiyaçları karşılanacak. Evlere servislerde market ve bakkallarla da işbirliği yapılacak. Korona virüsü bilindiği üzere 60 yaş üstü ile hipertansiyon, diyabet, kalp ve kanser gibi hastalıkları olan bireylerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor. Belirttiğimiz gruptaki insanlarımızın belediyemiz koordinasyonunda temel ihtiyaçları alışveriş merkezlerinden temin edilip, evlere teslim edilecek” diye konuştu.

Çal İlçe sınırları içinde ikamet eden vatandaşlar Çal Belediyesi’nin 0538 772 2993 ve 0507 408 0027 numaralı telefonlarını arayabilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İKTİDARA TALİBİZ
İKTİDARA TALİBİZ
POLİSLERİMİZİN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTTİRMEK İSTEDİK
POLİSLERİMİZİN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTTİRMEK İSTEDİK