PROJEYE ‘HAYIR’DEDİ, AÇILIŞINA KATILMADI ŞİMDİ O MERKEZDEN POZ VERDİ

PROJEYE ‘HAYIR’DEDİ, AÇILIŞINA KATILMADI ŞİMDİ O MERKEZDEN POZ VERDİ

Merkezefendi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu döneminde hizmete sunulan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, maske yapımı başlatılması üzerine, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın merkeze giderek maske takıp makine başında poz vermesi tartışma

PROJEYE ‘HAYIR’DEDİ, AÇILIŞINA KATILMADI ŞİMDİ O MERKEZDEN POZ VERDİ

www.gazetecepte.com internet sitesinde yer alan haberde, “Merkezefendi Belediyesi tarafından bugün servis edilen bir haber ile Engelsiz Yaşam Merkezi’nde maske üretim başladı haberi atıldı. Ama o merkezin açılışında meclis üyesi olan Şeniz Doğan, projeye ‘hayır’ dediği iddia edilirken, açılışına bile katılmamıştı. Merkezefendi Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu tarafından Türkiye’de tek olan proje hayata geçirilmişti. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan bugün haber servis edilen 5 fotoğraftan 4 ‘ünde yer alması dikkat çekti. Merkezefendi Belediyesi tarafından bugün servislenen bir haber dikkat çekti. Korona virüsle mücadele çalışmalarında belediye olarak bir yenisini daha eklediği duyurulan çalışmada Merkezefendi Belediyesi Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan personel gönüllü olarak steril maske üretimine başladı” ifadeleri yer aldı.
“Engelsiz Yaşam Akademisi tekstil atölyesinde hijyenik koşullarda gerçekleştirilen çalışmalarda günlük iki bin maske üretimi hedefleniyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan da akademiyi ziyaret ederek personel ile birlikte maske dikimi yaptı.
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, korona virüsünü hep birlikte yeneceklerini söyledi. Başkan Doğan, “Şu an tüm dünya olarak bu virüsle mücadele ediyoruz. Ülkemizde her geçen gün vaka ve vefat sayısı artıyor. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak korona virüs ile mücadele kapsamında elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Engelsiz Yaşam Akademisi’nde görev yapan çalışanlarımız gönüllü olarak, bugünlerde toplum olarak çok ihtiyaç duyduğumuz steril maske üretimine başladı. Üretilen maskeleri büyük bir özveri ile virüsle mücadele eden fedakar sağlık çalışanlarımıza ve belediye personelimize ulaştıracağız. Maske üretimini gerçekleştiren personelimizi kutluyorum. Hep birlikte başarıp bu virüsü yeneceğiz” dedi.

PROJEYE ‘HAYIR’DEDİ, AÇILIŞINA KATILMADI ŞİMDİ O MERKEZDEN POZ VERDİ

Merkezefendi Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu tarafından 4 milyon liraya yaptırılan ve engelli bireylerin alacağı iş kursları ile meslek sahibi olacağı Engelsiz Yaşam Akademisi, 3 Aralık Dünya Engeliler Günü’nde hizmete açılmıştı.

Bu proje için CHP tarafından hayır dediği iddia edilirken, O dönem Merkezefendi Belediyesi CHP Meclis üyesi olan Şeniz Doğan, merkezin açılışına bile katılmamıştı. Açılış töreninde konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, içinde birçok mesleki atölyenin bulunduğu ve Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1’incisi olan Engelsiz Yaşam Akademisi’nde engelli bireylerin engel tanımadan eğitim gördüklerini söylemişti.

Başkan Subaşıoğlu, belediye olarak engelli bireylere her zaman destek olduklarını belirterek, “Yaklaşık 3 bin metrekarelik arsa üzerinde 4 katlı olarak inşa ettiğimiz bu Engelsiz Yaşam Akademisi’yle ilgili tamamı belediyemizin öz kaynaklarından finanse edilmek üzere 4 milyon TL’lik bir yatırımla bu projemizi tamamlamış bulunuyoruz. İçerisinde halı-kilim atölyesinden market reyon atölyesine, otel odası düzenleme atölyesinden berber atölyesine kadar birçok imkan yer alıyor. Şu ana kadar Şubat ayında başlattığımız ‘Engelliysen bize kaydol’ çağrımıza kulak veren 1800 engelli kardeşimizin kaydını gerçekleştirdik” demişti.

5 FOTOĞRAF SERVİSLENDİ 4 TANE BAŞKAN DOĞAN VAR

Merkezefendi Belediyesi basın birimi tarafından yapılan haber servisinde ise 5 ayrı fotoğraf kullanılırken, Şeniz Doğan’ın 4 fotoğrafta yer alması dikkat çekti. Açılışına gitmeyen Belediye Başkanı Şeniz Doğan artık bol bol fotoğraf çektirmesi dikkat çekti.

(EGEHABER)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İKTİDARA TALİBİZ
İKTİDARA TALİBİZ
POLİSLERİMİZİN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTTİRMEK İSTEDİK
POLİSLERİMİZİN YALNIZ OLMADIKLARINI HİSSETTTİRMEK İSTEDİK