DENİZLİ´DE AF YASASINA İLİŞKİN BİR DİZİ KARAR ALINDI

DENİZLİ´DE AF YASASINA İLİŞKİN BİR DİZİ KARAR ALINDI

Denizli İl Pandemi Kurulu tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan toplantıda, kamuoyunda af yasası diye bilinen yeni yargı kanununun çıkması halinde cezaevinden çıkacak mahkum ve yakınlarına ilişkin bir dizi karar alındı.

DENİZLİ´DE AF YASASINA İLİŞKİN BİR DİZİ KARAR ALINDI

Denizli İl Pandemi Kurulu tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan toplantıda, kamuoyunda af yasası diye bilinen yeni yargı kanununun çıkması halinde cezaevinden çıkacak mahkum ve yakınlarına ilişkin bir dizi karar alındı.
İl Pandemi Kurulu toplantısı Vali Hasan Karahan başkanlığında yapıldı. Korona virüs (Kovid-19) salgınının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla alınan arasında yer alan en dikkat çekici konu başlıkları ise cezaevlerine yönelik alınan kararlar oldu. Alınan kararlarda şu ifadeler yer aldı:
“TBMM tarafından görüşülecek olan ve bu hafta içerisinde çıkması öngörülen infaz yasasındaki değişiklikler nedeniyle, ceza infaz kurumlarından tahliye olacak veya izne çıkarılacak hükümlülerin yakınları Denizli D Tipi, Denizli T Tipi Ceza İnfaz Kurumları (Kocabaş) ile Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Sarayköy Açık Ceza İnfaz Kurumları önünde birikmelerinin korona virüs sebebiyle tehlike arz edeceğinden yasaklanacak, her türlü görüntü ve yayın yapılması engellenecek.
Tahliye olacak ve izne ayrılacak hükümlülerin şehir merkezine nakillerinin Denizli Büyükşehir Belediyesine ait belediye otobüslerince sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak yapılacak.
Bu hükümlülerin belirli merkezlere seyahatleri için ücretleri kendilerince karşılanmak kaydıyla hazırlanacak liste cezaevinin bulunduğu kaymakamlığa bildirilecek.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
18 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE HEDİYE
18 BİN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNE HEDİYE
KURS BAŞVURULARI BAŞLADI
KURS BAŞVURULARI BAŞLADI