ÇAREYİ DERGİYİ BOYAMAKTA BULDULAR

ÇAREYİ DERGİYİ BOYAMAKTA BULDULAR

Denizli Valiliği tarafından Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için bastırılan “Denizli’nin Kalem işi Camileri” dergisinde yer alan cami önündeki banklarda, CHP’li Şişli Belediyesi'nin ismi yer alması krize yol açtı. Baskı öncesi silinmesi söylenen ban

ÇAREYİ DERGİYİ BOYAMAKTA BULDULAR
 
Denizli Valiliği tarafından Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü için bastırılan “Denizli’nin Kalem işi Camileri” dergisinde yer alan cami önündeki banklarda, CHP’li Şişli Belediyesi'nin ismi yer alması krize yol açtı. Baskı öncesi silinmesi söylenen bank üzerindeki isim unutulunca basılıp gelen dergiler tek tek boyanarak, Şişli Belediyesi’ne sansür uygulandı ve bu şekilde dağıtıldı. Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol ise boyama işini siyah yazının estetiği bozduğu için sayfaları boyadıklarını iddia etti.
Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü kentin camilerini konu alan ‘Denizli'nin Kalem İşi Camileri' adlı bir kitap yayınladı. Tanıtım amacı taşıyan kitaptan baskıya gitmeden önce yüklenici firmaya bir cami fotoğrafında, cami önünde yer alan bankın üzerinde yazılı olan Şişli Belediyesi’nin isminin silinmesi istendi .bin adet bastırıldı.
Bir hafta önce baskısı tamamlanan kitabın giderini Denizli Valiliği Yatırım ve İzleme Koordinasyon Başkanlığı üstlendi. Kitap Şişli Belediyesi yazısı kapatılmadan basılınca Denizli Vali Yardımcısı tarafından İl Müdürlüğü’ne çare bulunması istendi .
Kitabın 22'nci sayfasında Çivril ilçesindeki Savranşah Camii fotoğrafında yer alan, iki adet bank da yazan Şişli Belediyesi yazısı elle boyanarak kapatıldı. Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sosyal medya hesabında paylaşılan dergide Şişli Belediyesi yazısı yer alırken, dergilerde ise boyanarak kapatıldı.
Gelen tepkiler sonrasında ise Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabındaki dergi paylaşımı kaldırıldı. Turizm İl Müdürlüğün internet sayfasında yer alan kitap görsellerinde belediye isminin kaldırılmadığı görüldü.
Bankların 10 yıldır cami önünde olduğu öğrenilirken, Çivrilli olan Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, CHP eski Genel Sekreteri Adnan Keskin’in cami cemaatinin kendisinden oturma grubu istemesi üzerine dönemin Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'den talepte bulunmuş o da iki adet bankı Çivril'e göndermişti.
Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol ise siyah yazının estetiği bozduğu için boyama yaptıklarını belirtti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TALİHSİZLİĞİN BÖYLESİ
TALİHSİZLİĞİN BÖYLESİ
DENİZLİSPOR DEPLASMANDAN ELİ BOŞ DÖNÜYOR
DENİZLİSPOR DEPLASMANDAN ELİ BOŞ DÖNÜYOR