YALNIZ PARTİDEN DEĞİL BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDENDE İSTİFA ETMELİDİR
Advert

YALNIZ PARTİDEN DEĞİL BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDENDE İSTİFA ETMELİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın partiden istifasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

YALNIZ PARTİDEN DEĞİL BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDENDE İSTİFA ETMELİDİR

Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Siyasal etik ve sorumluluk kavramı gereği Gökhan Deda’nın yalnız partimizden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifası gerekmektedir” dedi. CHP İlçe Başkanı Horzum, Gökhan Deda’nın adaylık ve seçilme süreciyle ilgili olarak, “Sayın Deda 2019 yerel seçimi aday belirleme sürecinde örgütümüzün Genel Merkezimize gönderdiği listede yer almamaktaydı. Kendisi Genel Merkezimizin tasarrufuyla Belediye Meclisi Aday listemize dahil oldu” dedi. Başkan Horzum açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Sayın Gökhan Deda, adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından tüm genciyle, kadınıyla Cumhuriyet Halk Partimize gönül veren partililerimizin ve örgütümüzün büyük gayretleri sonucu Belediye Meclis üyeliği görevine seçilmiştir. Ne var ki Sayın Deda seçimden bugüne yapılan 17 Belediye Meclis toplantısının sekizine katılmamış, sabah 8.30 akşam 18.00 arası sabit mesaiye tabi olarak çalıştığından dolayı parti çalışmalarına iştirak edememiştir. Hem çalışmalara katılmayacaksınız, hem örgüte gelmeyeceksiniz, hem de muhalefetin bile eleştiri yapacak husus bulamadığı bir durumda çıkıp dayanaksız bir şekilde, dedikodu tarzında konuşacaksınız, bunu kabul etmemiz mümkün değildir.  Bu noktada Sayın Deda’nın ekip ruhundan ve Türkiye’nin en köklü siyasal geleneklerine sahip olan Cumhuriyet Halk Partimizin kültüründen uzak bir tutum içinde bulunduğunu ifade etmek yerinde olacaktır”

KARAR GÜNÜNDEN BİR GÜN ÖNCE İSTİFA ETTİ

Tüm bu koşulların bir araya gelmesiyle, 27 Kasım 2020 tarihinde CHP Merkezefendi İlçe Yönetimi olarak oybirliği ile Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi Gökhan Deda’nın partiden ihracı istemiyle tedbirli olarak Denizli İl Yönetim Kurulu’na başvuru yapıldığını; İl Yönetim Kurulu tarafından başvurunun değerlendirilmesi sonucu İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini belirten Başkan Ali Osman Horzum, “Gökhan Deda, 6 Ocak 2020 tarihinde yapılacak olan Disiplin Kurulu’nun karar oturumundan bir gün önce, 5 Ocak 2021 tarihinde e-devlet üzerinden partimizden istifa etmiş; istifasının çıktısı ve dilekçesini CHP İlçe Başkanlığımıza sunmuştur. Ben disiplin boyutu devam eden bu olayın kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Karar, Disiplin Kurulumuzca verilecektir. Hepimiz partimizin işleyişine ve teamüllerine saygılı olarak Disiplin Kurulu’nun kararını beklemeliyiz. Arkadaşımızla ilgili olarak elimizde her türlü somut bilgi ve belge bulunmaktadır. Merak eden her partilimizle konu üzerine görüşmek için buyursun, gelsin. Kapımız tüm değerli partililerimize sonuna kadar, her daim açıktır” dedi.

ASLOLAN CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

Siyasal etik ve sorumluluk kavramı gereği Gökhan Deda’nın yalnız partiden değil, Belediye Meclis Üyeliği görevinden de istifasının gerekli olduğunu ifade eden Başkan ali Osman Horzum, “Merkezefendi Belediyemiz son derece başarılı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hiç kimsenin bu başarıyı gölgeleyecek, sekteye uğratacak çalışmalarına müsaade etmemiz söz konusu dahi olamaz. Kişilerin ikbali, başarıyı getiren  bu uyumun önüne geçemez. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ata tohumları Honaz’da koruma altında
Ata tohumları Honaz’da koruma altında
Deveciler;
Deveciler; "Takımı 3 yıl içerisinde en üst lige taşıdık”