BULDAN BELEDİYESİ´NDEN BAHAR TEMİZLİĞİ

BULDAN BELEDİYESİ´NDEN BAHAR TEMİZLİĞİ

Buldan Belediyesi, yaklaşık 3 kilometrelik Buldan Deresi’nde temizleme çalışması başlattı. Dere yatağında kötü görüntü ve koku oluşmasını önlemek amacıyla her yıl düzenli olarak temizlediklerini açıklayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, dere yatakl

BULDAN BELEDİYESİ´NDEN BAHAR TEMİZLİĞİ

 

Buldan Belediyesi, yaklaşık 3 kilometrelik Buldan Deresi’nde temizleme çalışması başlattı. Dere yatağında kötü görüntü ve koku oluşmasını önlemek amacıyla her yıl düzenli olarak temizlediklerini açıklayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, dere yataklarına evsel atık ve moloz atılmaması konusunda vatandaşlardan ricada bulundu.

Buldan Belediyesi, yaz aylarında hava sıcaklığının artmasıyla birlikte dere yataklarında oluşan kötü koku ve görüntü kirliliğini engellemek amacıyla temizlik çalışmasına başladı.  İlçe merkezinden geçen ve yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Buldan Çayı üzerinde daha önceden ıslahı yapılan alanlarda biriken çeşitli atık ve çöpler ekipler tarafından temizleniyor.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, koku ve çevre kirliliği oluşmaması için çalışmalarına hız kazandırdıklarını açıkladı. Başkan Şevik, “Hava sıcaklıkları artmadan,  yaz aylarında oluşan kötü koku ve görüntüyü engellemek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dere içinde temizleme çalışmasına başladık” dedi.

Göreve geldikleri 2019 Mart’ından itibaren periyodik aralıklarla dere yatağında temizlik çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Şevik, “Vatandaşlarımızdan da önemle rica ediyoruz. Çöplerini dere yatağına ya da kenarlara atmasınlar. Bu görüntüler, turizm kenti Buldan’ımıza yakışmıyor "diyerek vatandaşları uyardı.  

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KADINA ŞİDDETİN ANA SEBEBİ İLETİŞİM EKSİKLİĞİ
KADINA ŞİDDETİN ANA SEBEBİ İLETİŞİM EKSİKLİĞİ
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE BÜYÜK DESTEK
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE BÜYÜK DESTEK