Denizlililer, ciddi sıcaklık artışına dikkat!
Advert

Denizlililer, ciddi sıcaklık artışına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günler için aşırı sıcak hava uyarısında bulundu. Denizli 41 dereceyi görecek.

Denizlililer, ciddi sıcaklık artışına dikkat!

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günler için aşırı sıcak hava uyarısında bulunurken CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Gündüz 11.00-16.00 saatleri arasında mecbur değilseniz dışarı çıkmayın" ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ 5 GÜNE DİKKAT!

Türkiye genelinde özellikle önümüzdeki 5 güne dikkat çeken CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 'Bugünden itibaren sıcaklılar 2-3 derece daha çıkacak. Mevsim ortalamalarının 3-4 derece daha üstünde sıcaklıklar seyredecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nin hemen hemen tüm kısmında sıcaklıklar 35 derecenin üstünde olması bekleniyor.' dedi.

“DOĞAL AFET SAYILIYOR”

Prof, Dr, Şen, "Hafta sonu Türkiye sıcak hava dalgası etkisinde olacak. Sıcak hava dalgası da doğal afet sayılıyor. Sağlık açısından önemli problemler oluşabilir. Korunmamız gerek. Şimdiden kendinize bir ağaç gölgesi ayarlayın. Gündüz 11-16 saatleri arasında mecbur değilseniz dışarı çıkmayın" ifadelerini kullandı.

DENİZLİ 41 DERECE

Denizli’de de sıcaklıklar ciddi şekilde artış gösterecek. Geçtiğimiz haftalarda 40 dereceyi gören Denizli bu hafta 41 dereceyi görecek. Meteoroloji verilerine göre Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri en yüksek sıcaklık 39 derece, Cuma ve Cumartesi günleri ise 41 derece olacak.

denizli sıcaklık hava durumu artış kaç derece denizlide sıcaklık meteoroloji denizli denizli basın haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ata tohumları Honaz’da koruma altında
Ata tohumları Honaz’da koruma altında
Deveciler;
Deveciler; "Takımı 3 yıl içerisinde en üst lige taşıdık”