DTO, ÜYE SAYISINI ARTIRIYOR

DTO, ÜYE SAYISINI ARTIRIYOR

Başkan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’na kayıtlıfirma sayısını da açıkladı. Yabancı sermayeli firma sayısının, 280’e ulaştığını duyurdu.

DTO, ÜYE SAYISINI ARTIRIYOR

 

Başkan Erdoğan, Denizli Ticaret Odası’na kayıtlıfirma sayısını da açıkladı. Yabancı sermayeli firma sayısının, 280’e ulaştığını duyurdu.Erdoğan, “Bu şirketlerdeki yabancı sermaye oranı yüzde 63’ü geçti. Bunlar arasında 53 firmayla İranlı ortağı olanlar ilk sırada; Alman ortaklığında kurulanlarise 52 firmayla ikinci. Suriyeli ortağı olanlar, 21 firma ile 3’üncü sırada. Fransalılarla ortaklık kuranlar, 12 firma ile 4’üncü. İtalyanlarla ortak olanlar ise 11 firma ile 5’inci sıradalar.Denizli Ticaret Odamıza geçen ay 119 firma daha kaydettik. İlk 2 ayda kaydettiğimiz üye sayısı ise 273. Üye profilimizde, 9 bin 647 işletmeyle en çok limitet şirketler yer almaktadır. Sayıları 6 bin 942’ye ulaşan hakiki şahıs firmalarımız ise, ikinci sıradadır. Anonim şirketlerimiz, 2.403 firma ile üçüncüdür. Şubat ayının sonu itibarıyla 19 bin 435 üyemiz bulunuyor. Faal üye sayımız bir önceki yıla ve aya göre arttı” diye konuştu.

DTO’DA 2 AYDA 3.250 EVRAK DÜZENLENDİ

Başkan Erdoğan ayrıca DTO’nun yılın ilk iki ayında3.250 evrak düzenlediğini, odalarına gelen 1.160 evrakla ilgili de gereken işlemleri yaptıklarını paylaştı. Erdoğan, “Aynı dönemde, 241 sayısal takograf ile 291 K belgesi verdik.38 iş makinasının tescilini onayladık.49 kapasite raporu, 14 ekspertiz raporu, 7 yerli malı belgesi,1 de levhaya kayıtlı sigorta acentesi belgesi düzenledik. İlk iki ayda en çok firma kaydı yapılan ilk 5 faaliyet dalı,13 firma ile evde kullanılan tekstil takımları, perdeler ve benzeri ev eşyaları toptan ticareti,13 firma ile radyo, tv, posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende ticaret,11 firma ile ikamet amaçlı binaların inşaatı, 10 firma ile bakkal ve marketlerdeki perakende ticaret,5 firma ile otomobillerin ve hafif motorlu kara taşıtlarının belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda perakende ticareti şeklinde sıralandı.İlk iki ayda en fazla firmanın terkin edildiği ilk 5 meslek dalı ise,14 firma ile ikamet amaçlı binaların inşaatı,6 firma ile bakkal ve marketlerdeki perakende ticaret, 4 firma ile radyo, tv, posta yoluyla veya İnternet üzerinden yapılan perakende ticaret,4 firma ile gayrimenkul acentelerinin hizmetleri,3 firma ile konut yapı kooperatiflerinin faaliyetleri şeklinde sıralandı” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KADINA ŞİDDETİN ANA SEBEBİ İLETİŞİM EKSİKLİĞİ
KADINA ŞİDDETİN ANA SEBEBİ İLETİŞİM EKSİKLİĞİ
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE BÜYÜK DESTEK
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE BÜYÜK DESTEK