ÇİVRİL’DE 250 BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ

ÇİVRİL’DE 250 BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ

Denizli’nin Çivril ilçesinde bisiklet festivali sona erdi. Çivril Belediyesi ile Çivril Akdağ ve İzcilik Kulübü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği Çivril 4.Bisiklet Festivali tamamlandı.

ÇİVRİL’DE 250 BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ
ÇİVRİL’DE 250 BİSİKLETÇİ PEDAL ÇEVİRDİ
 
 
Denizli’nin Çivril ilçesinde bisiklet festivali sona erdi. Çivril Belediyesi ile Çivril Akdağ ve İzcilik Kulübü’nün (AKİDAK) birlikte organize ettiği Çivril 4.Bisiklet Festivali tamamlandı. 250  bisikletçinin ve 26 bisiklet kulübünü katıldığı festival renkli görüntülere sahne oldu. Bisiklet Festivali katılım sağlayanların Çivril Belediyesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüşü ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Daha sonra şehir içindeki bisiklet turu kırk kültür tabakasına rastlanan Beyce Sultan ile devam etti. Geceyi Ahmetçik Mesirelik Alanı’nda geçiren bisikletçiler sabahın ilk ışıkları ile yola koyuldular.  “İki Teker Herkese Yeter”  kapsamında düzenlenen festival in ikinci gününde İğdir, Naldanlı , Belkuyu, Belence, Aşağı Çapak, Osmanköy, Işıklı güzergahı olmak üzere 70 km pedal çevirdiler. İkinci gün şenlikleri akşamın ilk saatlerinde düzenlenen eğlence ve konser ile devam etti. Festivalin son gününde bisiklet severler, Beydilli, Gümüşsu, Süngüllü, Çandır, Emirhisar ve Ahmetçik mevkinde turlarını tamamladılar.  Bisiklet festivalinde  Eskişehir, İstanbul, Uşak, Kütahya, İzmir, Manisa, Antalya, Ankara  Konya, Trabzon, Afyonkarahisar, Adana, Çanakkale başta olmak üzere ülkenin dört bir yerinden  bisikletsever festivaldeki yerini aldı. Bunun yanında Cezayir’den gelen misafirler vardı. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural; “ Çivril,  7500 yıllık tarihi bir yer.. 1176 tarihinde Miryokefalon Zaferi ile Anadolu’nun tapusunun alındığı topraklar. İlçemizde bu yıl bisiklet festivalinin 4. sünü düzenledik. Türkiye’de bisiklette 3. sıradayız. Ülkemizin dört bir yanından gelen bisiklet severleri Çivril’imizin  güzellikleri, doğası, kültürü  ve tarihiyle buluşturduk. Bisiklet festivalinin güzellikler getirmesini, hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
Renkli görüntülerin yaşandığı Çivril Bisiklet Festivalinin 4’üncüsüne Mehmet- Duygu Kırkıcı çifti  İstanbul’dan bisikletle 550 km  pedal çevirerek katıldı. Yeni evlenen Ayhan- Funda çifti de balayını bisiklet festivalinde gerçekleştirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM OKUL ÖĞRENCİLERLE DOLACAK!
ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM OKUL ÖĞRENCİLERLE DOLACAK!
Honaz MYO’daMadde Bağımlılığı İle Mücadele Konferansı
Honaz MYO’daMadde Bağımlılığı İle Mücadele Konferansı