ATA TOPRAKLARINA DÖNÜŞ

ATA TOPRAKLARINA DÖNÜŞ

Dedesi 48 yıl önce Çal’dan göç etmiş, 20 yaşında Çal’ı gördü.

ATA TOPRAKLARINA DÖNÜŞ

 

Çal Belediyespor, Nazilli’den 20 yaşındaki genç futbolcu Onur Kiremitçi’yi transfer etti. Dedesisinin 48 yıl önce Çal’dan Nazilli’ye göç ettiğini söyleyen defans oyuncusu, “20 yaşında ata topraklarını görmek nasip oldu. Bu da futbol sayesinde oldu. Memleketimin takımıyla anlaştığım için mutluyum. Bir Çallı olarak Çal Garası’nın şampiyon olması için elimden geleni yapacağım” dedi.

Çal’ın Hançalar Mahallesi’nde oturan Hüseyin Kiremitçi, oğlu Alaaddin Kiremitçi 5 yaşında iken Nazilli’ye göç etti. Aradan yıllar geçti, Kiremitçi ailesinin Çal ile bağları kalmadı, tamamen Nazilli’ye yerleştiler. Alaaddin Kiremitçi’nin 20 yıl önce Onur isminde oğlu dünyaya geldi. Küçük yaşlarda futbola başlayan ve geçtiğimiz sezon Nazilli Yıldızgücü forması giyen genç yeteneği  Denizli Süper Amatör Küme takımlarından Çal Belediyespor transfer etti.

Çal’da başarılı olmak için çok çalışacağını söyleyen Onur Kiremitçi, “Dedem ve babamdan Çal ile ilgili çok anılarını dinledim. Üzüm bağlarını anlatırlardı. Çal’a gelmek bana hiç nasip olmamıştı. ‘Nerelisin?’ diye soranlara hep ‘Çallıyım’ derdim ama Çal’ı bilmiyordum. Şimdi Çal Garası forması giyeceğim. Artık Ata topraklarını gördüm ve burada yaşayacağım. Çok mutluyum” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE