MERKEZEFENDİ’DE TARİHE YOLCULUK HEYECANI YENİDEN BAŞLIYOR

MERKEZEFENDİ’DE TARİHE YOLCULUK HEYECANI YENİDEN BAŞLIYOR

​Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen ‘Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk’ projesi kaldığı yerden devam ediyor. 45 yaş ve üzeri Merkezefendililerin faydalanabildiği projenin bu yıl içindeki 2.turunu Cumartesi akşamı Merkezefendi Belediye

MERKEZEFENDİ’DE TARİHE YOLCULUK HEYECANI YENİDEN BAŞLIYOR

 

Merkezefendi Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden biri olan “Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk” gezisi kaldığı yerden devam ediyor. Bu dönemin sonu itibariyle yaklaşık 20 bin kişi projeden yararlanmış olacak. Merkezefendi’de oturan 45 yaş ve üzeri vatandaşların faydalanabildiği projede 2018 yılının 2. turu Cumartesi akşamı yola çıkıyor. Kafileyi Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu uğurlayacak.

Sabahın ilk saatlerinde Bursa’ya varacak olan Merkezefendi kafilesi, ilk olarak Bursa Ulucami’nde sabah namazını kılacak. Ardından da Emir Sultan Türbesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucuları Osman Gazi ile Orhan Gazi türbelerini ziyaret edecek. Kafile daha sonra otele yerleşecek.

BURSA’DAN ÇANAKKALE’YE YOLCULUK

Merkezefendi kafilesi, sabahın erken saatlerinde ise Çanakkale’ye geçecek. Kafile, rehber eşliğinde Kilitbahir Kalesi, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı, Sahra Hastaneleri Şehitlikleri, Yahya Çavuş ve Şehitler Anıtı, Kanlısırt Tepesi, 57. Alay, Conkbayırı’nı ziyaret edecek. Daha sonra akşam yemeğini Çanakkale Boğazı tekne turu eşliğinde yiyecek olan kafile Aynalı Çarşı’yı ziyaret edecek ve Denizli’ye doğru yola çıkacak.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU, “HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLİYORUM”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bursa ve Çanakkale gezimize yaz aylarından dolayı bir süre ara vermiştik. Şimdi ise 2. tura başlıyoruz. Osmanlı Devleti’nin Başkenti olan Bursa ile Çanakkale destanının yazıldığı tepeleri yerinde görmek ve bunu gelecek kuşaklara aktarmak bizler için çok önemli. Bu çerçevede vatandaşlarımızı Bursa’ya ve Çanakkale’ye götürüyoruz. Şimdiden ‘Bursa-Çanakkale Tarihe Yolculuk’ gezisine katılacak olan vatandaşlarımıza hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE