AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den 12 Eylül açıklaması

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den 12 Eylül açıklaması

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 12 Eylül darbesinin 38. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den 12 Eylül açıklaması

MİLLET YOK SAYILARAK DEVLET KORUNMAZ!

 

 Açıklamasında yaşanan talihsiz günleri Türkiye’nin ‘Kara Eylül’ü olarak nitelendiren Milletvekili Şahin Tin; “Millet iradesi yok sayılarak devlet korunamaz. Askeri vesayetle yönetime el konularak millet selamete çıkarılamaz. Millet ve devlet bütünün ayrılmaz bir parçasıdır, bunu kimse bozamaz” dedi.

 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı. Milletvekili Şahin Tin açıklamasında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesi olan 12 Eylül Askeri Darbesi’nin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen yaşanan acıların, dramların, haksızlıkların hala taze olduğunu ve ne yapılırsa yapılsın telafisinin mümkün olamayacağını söyledi.

 

“ÜLKÜLERİ UĞRUNA CANLARINI FEDA ETTİLER”

 

Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizi karanlıklara sürüklemek için her dönem hortladılar. Kendilerine göre gerekçeler uydurarak milleti yok saymanın derdinde oldular. Millet iradesine darbe vurdular. Bir o yandan bir bu yandan diyerek sağ sol ayrımı yapılmadan nice masum genç vatan evladımızı idam sehpalarında infaz ettiler, ya da bir sokakta köşe başında kurşuna dizdiler. Biz bunları nasıl unutabiliriz. Asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Ülküleri uğruna canlarını feda eden yiğitlerimizi rahmet ve tazimle yad ediyor, darbecileri ve darbecilere kucak açan zihniyeti lanetliyorum” dedi.

 

“DEVLET OTORİTESİ MİLLET ELİYLE TESİS EDİLİR”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi lağvedilerek, dönemin siyasileri sürgüne gönderilerek, siyasi partiler yasaklı hale getirilerek, millet iradesine darbe vurularak devlet otoritesinin sağlanamayacağını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Kendilerine göre gerekçeler uydurdular. Farklı görüşlerden yüzlerce kişinin suikaste uğramasını sağladılar. İdeolojik gerilimlerin şiddete dönüşmesine kol kanat gerdiler. Ülkemizde gerginliğin tırmanması için 1960 ve 1971 tarihlerinde yönetime el koyan vesayet odakları her yola başvurdular. Kısacası milletimizi yok saydılar, aşağıladılar. Onların tek derdi milletimizin uyanmaması, ülkemizin ilerlememesiydi. Bilinmelidir ki, millet yok sayılarak devlet otoritesi tesis edilemez. Kaldı ki; devlet otoritesi millet eliyle tesis edilecek önemli bir olgudur. Milletin yok sayıldığı otorite bu millete ve devlete ihanetin apaçık bir göstergesidir. İşte 12 Eylül 1980 tarihinde Kenan Evren öncülüğünde cunta, milletimizi yok sayarak büyük bir ihanetin kapısını aralayıp devlet otoritesi diyerek, millet ile birlikte devlete karşı da büyük bir ihanet gerçekleştirmiştir” dedi. 

 

“ÜLKEMİZİ KARANLIĞA SÜRÜKLEDİLER”

 

Darbecilerin ve onlara çanak tutan zihniyetin her dönem hortladıklarını ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Bunlar uyuyan hücreler gibi. İçimizde gezinip, bizden görünüp ülkemize ihanet eden ihanet odakları, emperyalistlerin uşakları. Milletin varlığına kasteden devletin bekasını korumak adına şarlatanlık yapan bu kendini bilmez hainler, ülkemize yıllardır çok zaman kaybettirdiler. Hep birilerinin maşası oldular. Milletimizi yok sayıp devletimizi ele geçirme gayesiyle yeni senaryolar yazdılar ve oynadılar, ya da yazılıp ellerine verilen senaryoların birer aktörü olma yolunda yarıştılar. Ancak bizim dilimizde bunlar birer vatan hainidir. Çünkü bu darbeci zihniyet kullandıkları argümanlar ve uyguladıkları baskı ve zorbalıklarla kısacası darbelerle milletimizin geleceğini ve umutlarını çaldılar. Yeşeren tomurcuklarımızı soldurdular, gençlerimizi sorgusuz sualsiz darağaçlarında infaz ederek ülkemizi karanlıklara sürüklediler” dedi.

 

“MİLLETİMİZ DEVLETİNİ KENDİSİ KORUR”

 

“Geçmişte yaşadıklarından büyük dersler çıkaran milletimiz artık uyandı, darbecilere ve onlara kucak açan zihniyete asla geçit vermiyor” diyen Milletvekili Şahin Tin açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “15 Temmuz milletimiz için bir milat oldu. Milletimiz canı pahasına Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece bir çağrısıyla devletine ve kendisine uzanan eli kırmak için sokaklara, meydanlara koştu. Tankların önüne geçip her şeyi göze alarak kendi özgürlüğünü, geleceğini ve umutlarını korudu. Ülküsüne her daim sadık olan milletimiz, o gece milli bekasına ve bayrağına da sahip çıkarak Çanakkale’de atalarımızın yıllar önce yaptığı gibi bir diriliş destanı yazdı. 15 Temmuz gecesi bu aziz millet devletini nasıl koruduğunu tüm dünyaya ilan etti. Tüm karanlık adımları karanlık zihinleriyle birlikte bir daha gün yüzüne çıkmamak üzere tarihe gömdü. Allah bizlere bir daha böylesi acılar yaşatmasın. Hainlerin karanlık emellerine maruz bırakmasın. Ebediyen yurdumuzun, milletimizin kendi öz değerleriyle büyümesi, gelişmesi ve güçlü Türkiye idealine kavuşması için bizler her daim var gücümüzle çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE