PAMUKKALE’YE 3 BOYUTLU YAYA GEÇİDİ

PAMUKKALE’YE 3 BOYUTLU YAYA GEÇİDİ

Pamukkale Belediyesi hayata geçirdiği projelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Eğitim konusunda bir çok yeniliği uygulayan Pamukkale Belediyesi, öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması başlattı

PAMUKKALE’YE 3 BOYUTLU YAYA GEÇİDİ

 

 

Pamukkale Belediyesi hayata geçirdiği projelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Eğitim konusunda bir çok yeniliği uygulayan Pamukkale Belediyesi, öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla 3 boyutlu yaya geçidi uygulaması başlattı. İlk çalışma Fatih Mahallesi’nde bulunan Hacı İbrahim Cin Ortaokulu önünde yapılırken, zaman içinde ilçe sınırlarındaki okul önlerinde bulunan yay geçitleri 3 boyutlu hale getirilecek. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Örnek alınacak projelere bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Kurulduğu 2014 yılından bu yana ilçede yaşayan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için bir çok önemli projeyi hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, okulların açıldığı bu günlerde yeni bir uygulama ile dikkat çekti. İlçe genelinde bulunan okullara verdiği destekle dikkat çeken Pamukkale Belediyesi, şimdi de okul önlerindeki yaya geçitlerini daha güvenli hale getirdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Fatih Mahallesi’nde yer alan Hacı İbrahim Cin Ortaokulu önündeki yolda “3 boyutlu yaya geçidi” uygulaması başlattı. Sürücüler için optik yanılsama hissi uyandıran 3 boyutlu çizimli yaya geçidi, sürücülere “yolda kasis var” görüntüsü ile araçların yavaşlamasını sağlıyor. 2 Hintli mucit tarafından bulunan “3 boyutlu yaya geçidi” daha çok Kuzey Avrupa ülkelerinde kullanılıyor.

 

ÖĞRENCİ VE MAHALLE SAKİNLERİ PROJEDEN MEMNUN

 

Mahalle sakinlerinden Sevilay Efe yeni uygulama ile ilgili olarak, “Pamukkale Belediyesi’nin vermiş olduğu bu hizmetten çok memnunum. 3 boyutlu yaya geçidi çocuklar ve öğrenciler için çok faydalı oldu. Bu uygulama için Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e çok teşekkür ediyorum” dedi.  Hacı İbrahim Cin Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hülya Teksöz ise “Yolumuz daha öncesinde böylesine güzel değildi. Öğrencilerimiz için tehlike arz eder şekildeydi. Öğrencilerimizin okula girip çıkmasındaki güvenliği için 3 boyutlu yaya geçidi şoförlerinde daha dikkatli olması açısından daha iyi oldu. Hem bizim için hem de öğrencilerimiz için güvenli bir ortam oluşturuldu. Yapılan çalışma için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu. Hacı İbrahim Cin Ortaokulu öğrencilerinden Reyhan Erbuğ da “Yolumuz çok güzel oldu. Bu yolu yaptıran Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyorum” dedi.

 

İLKLERE İMZA ATIYORUZ

 

“Pamukkale’yi daha yaşanır bir hale getirmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bizler her konuda vatandaşlarımızın yanındayız. Burada öğrencilerimizin ve yayalarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz üç boyutlu yaya geçidi uygulaması başlatıldı. Asfalta uygulanan çalışmada uzaktan gelen sürücüye yolda kasis varmış gibi bir izlenim veriyor ve bu nedenle de yavaşlamasını sağlıyor. Bu sayede artık çocuklarımız yaya geçidinden daha güvenli bir şekilde geçebilecek. Üç boyutlu yaya geçidi uygulamasıyla öğrenci ve yayalarımızın güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Uygulamayı ilçe geneline yayarak okul önlerindeki yaya geçitlerini daha güvenli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Pamukkale ilçesinde uygulanan projelerin bir çoğu ülkeye örnek olacak türde. Bu uygulama da örnek olacak çalışmalardan sadece biri. Yeni 3 boyutlu yaya geçitlerimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE