DENİZLİ OSB’DE İTFAİYE HAFTASI KUTLANDI

DENİZLİ OSB’DE İTFAİYE HAFTASI KUTLANDI

Denizli OSB’de “İtfaiye Haftası” düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

DENİZLİ OSB’DE İTFAİYE HAFTASI KUTLANDI

 

 

İtfaiye Haftası nedeniyle Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir ve itfaiye personeli Bölge Müdürü Ahmet Taş’ı ziyaret ettiler.

Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, modern bir itfaiye hizmet binası, tam donanımlı itfaiye araçları, profesyonel eğitilmiş itfaiye personelleri ve kesintisiz eğitimlerle, Denizli OSB'de yer alan sanayicilere etkili, verimli ve kaliteli bir hizmet sunmaya çaba ve gayret gösterildiğini ifade ederek “Yangın ve kurtarma çalışmalarında gece - gündüz demeden, fedakâr bir şekilde görev yapan İtfaiye çalışanlarına, göstermiş oldukları olağanüstü gayret nedeniyle teşekkür ediyorum. Tüm itfaiyecilerin haftasını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir, İtfaiye Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Bir yangın afeti esnasında sanayici ve çalışanların can ve mal güvenliğinin sağlanması ve yangına derhal müdahale edilebilmesi amacı ile kurulan DOSB İtfaiye Müdürlüğü 1992 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca; Denizli - Afyonkarahisar karayolunun Bölgemizin ortasından geçmesi nedeniyle Bölgemiz 2 kısma ayrılmıştır. Bu nedenle, I. kısımda bulunan sanayi tesislerinde meydana gelebilecek yangınlarda can ve mal kaybını önlemek ve yangına vakit kaybetmeden daha hızlı müdahale edebilmek için 2012 yılında yeni İtfaiye binası yapılarak Bölge İtfaiye Müdürlüğü 2 ayrı binada hizmet vermektedir.

İtfaiye Müdürlüğü'nde vardiyalı olarak 24 personel çalışmaktadır. İtfaiye Müdürlüğü 5 adet yangın söndürme aracı, 1 adet hasta nakil aracı, ateşe dayanıklı NOMEX elbiseler ve ateşe dayanıklı AMYANT elbiseler ile tam teçhizatlı olarak 24 saat görevinin başındadır. Yangın söndürme araçlarımız en son teknoloji ile donatılmıştır. Arazözlerde 12 ton su ve 1 ton köpük hazır bulundurulmaktadır. Yangın söndürme aracının giremeyeceği yerlerde ise Almanya'dan ithal edilmiş 2 adet 250 kg’lık toz ihtiva eden mobil yangın söndürme araçları bulunmaktadır.

İtfaiye haftası kapsamında Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji öğrencileri İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret etti. Öğrenciler İtfaiye ekiplerince bilgilendirildiler.

İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında hafta boyunca yangın söndürme, tahliye, arama kurtarma tatbikatları gerçekleştirilecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE