5 YILDIZLI TESİS İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

5 YILDIZLI TESİS İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hayvan dostları ve öğrencilerle birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret etti.

5 YILDIZLI TESİS İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

 

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  hayvan dostları ve öğrencilerle birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret etti. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde gerçekleşen anlamlı ziyarete katılan hayvanseverler 5 yıldızlı tesis konforundaki merkeze hayran kaldı.

 

Sokak Hayvanları Kliniği ve Beslenme Odağı’nın kapasitesinin artırmak ve sokak hayvanlarına yönelik daha modern ve konforlu şartlarda hizmet sağlamak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilk misafirlerini ağırladı. Anlamlı günde gerçekleşen ziyarete Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, hayvansever dernekleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler tesisteki ilk kabul, kedi ve köpek pansiyonları, serbest gezi alanları, köpek padokları, kedi evleri, ameliyathaneler ve poliklinik servisleri ile Denizli Horoz Evlerini inceledi. Gezi sırasında öğrencilerle birlikte hayvanları seven Başkan Osman Zolan, tesisin 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ilk misafirlerini ağırlamasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

 

Türkiye’de örnek bir proje

 

Başkan Osman Zolan,"Çocuklarımızla, hayvanseverlerimizle birlikte 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü tam anlamıyla anmak, çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve onları sokak hayvanları ile temas ettirmek için buradayız. Çocuklarımıza, hayvanların hayatımızın içinde olduklarını, insanlar dışındaki canlılar olmadan hayatın anlamsız olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu. Tesisin 135 bin metrekare alana kurulduğuna dikkati çeken Başkan Osman Zolan, ameliyathanelerden laboratuara, kedi evlerinden ilk kabul noktasına kadar merkezin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü ifade ederek, “Çok şükür kullanıma açılıyor. İnşallah yakın bir tarihte de resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Burası Türkiye’de örnek bir proje, en büyük ve en güzel tesislerden biri. Büyükşehir olarak hayvanlara gösterdiğimiz değeri gösteriyor. Hayvanlarda bu dünyanın bir parçası, onları aç, susuz ve sevgisiz bırakmamak gerekiyor. Onları sahipsiz ve tek başlarına bırakmamak gerekiyor. Bu düşünceyle bu projeyi gerçekleştirdik” dedi.

 

"Çocuklarımız büyük ilgi gösteriyor"

 

Başkan Osman Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burayı her gün vatandaşlarımız ziyaret edebilecek. Burada çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamış olacağız. Sokak hayvanlarımızla, insanlarımızı buluşturmuş olacağız. Çocuklarımız büyük ilgi gösteriyor. Tüm hayvan severleri buraya davet ediyorum. Okullarımızı da belli programlarla tesisimizde ağırlamak istiyoruz." Denizli Büyükşehir Belediyesinin çocuklara Trafik Eğitim Pisti’nde trafik, itfaiyede yangından korunma eğitimleri verdiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, "Burada da hayvan sevgisi ile ilgili eğitimler vereceğiz" dedi.

 

Her şey düşünüldü

 

Sokak hayvanlarının tüm tıbbi bakım, tedavi ve rehabilitasyonunun yanında tesisteki hayvanların rahat ve mutlu olabilmesi için her şeyin düşünüldüğünü kaydeden Başkan Osman Zolan, "Kedi evlerine tırmanma tahtası, yastıkları, minderleri kondu. Köpek padoklarımızda sıcak havalarda suya girebilecekleri yüzme havuzlarımız var. Burada hangi hayvan neye ihtiyaç duyar, nasıl yaşar ve rahat eder ona göre hareket ettik. Vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte burada vakit geçirebilmesi için seyir terası, dinlenme alanları gibi bölümler de yaptık. Çok detaylı düşünülmüş bir proje. Denizlimizde hayvan sevgisini en üst seviyeye taşımak istiyoruz. Allah'ımın yarattığı canlılara sahip çıkmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz" dedi.

 

Hayvanseverlerden tam puan

 

Ziyarete katılan Denizli Hayvanları Koruma Derneği Eğitim Komisyonu Üyesi Gülay Başar ise, projenin hayata geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Başar, “Beklediğimiz bir andı bu. Çok şükür, çok mutluyuz. Çok güzel bir bölge, harika olmuş, çok beğendik. Bizler başkanımızla uzun süren görüşmeler yaptık. Sağ olsun başkanımız bizleri çağırdı, fikirlerimizi aldı. Ve şu anda çok mutluyuz, çok güzel bir yer olmuş. Bundan sonra çocuklar buraya gelip güzel zaman geçirebilecekler. İnsanlar artık çocuklarıyla birlikte gönül rahatlığıyla buraya gelebilirler, etkinlikler yapılabilir” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE