DENİZLİ’DE ‘BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR EVİ’ AÇILIYOR

DENİZLİ’DE ‘BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR EVİ’ AÇILIYOR

Denizli’de CHP Denizli Gençlik Kolları üyesi gençlerin ön ayak olduğu bir kültür evi açılıyor. Resmi açılışı 29 Ekim haftasında yapılacak olan kültür evine Denizli’deki gençler yoğun ilgi gösteriyor.

DENİZLİ’DE ‘BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR EVİ’ AÇILIYOR

 

Denizli’de CHP Denizli Gençlik Kolları üyesi gençlerin ön ayak olduğu bir kültür evi açılıyor. Resmi açılışı 29 Ekim haftasında yapılacak olan kültür evine Denizli’deki gençler yoğun ilgi gösteriyor. Lise Caddesinde tutulan mekânda duvar boyamasından, resimli duvar süslemelerine birçok konuda gençlerin ortak emeği bulunuyor. Bülent Ecevit Kültür Evi adıyla önümüzdeki haftalarda resmi açılışını yapacak olan kültür evine açılış öncesinde çeşitli çevrelerden gençler destek ziyaretlerinde bulunuyor. Kültür evinde gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunacak olan ücretsiz kurslara kayıtlarsa şimdiden başlamış durumda.

CHP’li gençlerin öncülük ettiği kültür evinde liseli, üniversiteli gençler bir yandan derslerdeki eksiklerini giderirken diğer yandan sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştiriyor. Resim, dans, AutoCAD, gitar, bağlama ve benzeri birçok kursun ücretsiz verileceği atölye kayıtları başladı.

Emek Gençliği’nden gençler de geçtiğimiz gün kültür evine destek ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette, güncel siyasal gündeme dair sohbet edildi, yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığının gençliğe etkileri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu, çözüm yolları tartışıldı. Burada gençlerin dayanışma ve yardımlaşma yöntemleriyle sağladıkları ücretsiz kurs imkânını devletin de çok rahat sağlayabilecek güçte olduğunun altı çizilerek, eğitim ve sağlığın tüm halka ücretsiz ve kaliteli bir şekilde sunulması gerektiği vurgulandı. AKP iktidarının derinleştirdiği ekonomik krizden en çok emekçi ailelerin etkilendiğinden bahseden Emek Gençliği üyeleri: “Verilen haliyle dahi yetersiz ve büyük ölçüde paralı olan eğitim sistemine karşı örgütlü bir mücadele yürütülmediği takdirde geleceğin bundan daha karanlık olabileceği” ihtimaline değindi.

Kültür evinden gençlerse çağdaş, laik bir ülke olabilmenin ön koşulunun bilinçli gençler yetiştirmekten geçtiğini belirterek, “Bu kültür evinin bir amacının da çeşitli görüşlerden gençlerin yalnız kültürel gelişimlerine katkı sunmanın ötesinde politik bilinçle geleceği kendi imkânlarıyla güzelleştirebilme yolunda adımlar atmasına ön ayak olabilmek” olduğunu ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE