PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

Eğitimden, güvenliğe; spordan, turizme; sağlıktan, sosyal belediyeciliğe dair bir çok alanda ilkleri yaparak adını her platformda başarıyla duyuran Pamukkale Belediyesi, yine bir ilke imza atıyor.

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

 

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

 

Eğitimden, güvenliğe; spordan, turizme; sağlıktan, sosyal belediyeciliğe dair bir çok alanda ilkleri yaparak adını her platformda başarıyla duyuran Pamukkale Belediyesi, yine bir ilke imza atıyor. Pamukkale Belediyesi öncülüğünde, Türk Kızılay Güney Ege Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ve Çamlık Forum yönetimi işbirliği ile Çamlık Forum alışveriş merkezi önüne sabit Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi kuruluyor. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Türkiye’de ilkleri başaran bir belediye olmaya devam ediyoruz. Her konuda olduğu gibi kan bağışı konusunda da farkımızı ortaya koymaya devam ediyoruz” dedi.

 

Gerçekleştirdiği bir çok projeyle sosyal belediyecilikte farklılık yaratan Pamukkale Belediyesi, Türkiye’de bir kez daha ilke imza atıyor. Ülke genelinde bir ilk olan sabit, şeffaf bir kan alma birimi kuruluyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kızılay Kan Merkezi Bölge Müdürü İbrahim Ünlü ve Çamlık Forum yönetimi adına AVM Müdürü Didem Kırşallıoba’nın katılımıyla, Türkiye’de bir ilk olacak Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi için protokol imzalandı. Törende konuşan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yapmış oldukları her işin içeriğinde sosyal sorumluluk çerçevesinde ilerlediklerini belirterek, “Kimin ne zaman kana ihtiyacı olacak bilinmez. Ayrıca sağlıklı bir yaşam içinde düzenli kan vermek gerekir. Bu noktada Pamukkale Belediyesi olarak, hem halkımızın yararına çalışan Kızılay’ımıza destek olmak, hem de toplumda kan verme farkındalığını artırmak adına, vatandaşlarımızın da bu konudaki hassasiyetini göz önüne alarak böyle güzel bir projeye öncülük etmek istedik” dedi.

 

 “SABİT KAN ALMA BİRİMİ TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK”

 

“İnsan sağlığı açısından bugüne kadar birçok proje yapıldı” diyen Başkan Gürlesin, “Ancak, halkın en çok zaman geçirdiği alışveriş merkezleri kan bağışı için sabit bir merkez yapılmadı. Biz Türkiye’de bir ilke imza atarak Forum Çamlık önünde sabit bir kan alma birimi kuracağız. Pamukkale Belediyesi Kan Alma Birimi, Çamlık Forum alışveriş merkezi önünde kısa sürede hizmet vermeye başlayacak. Kan bağışı konusunda önemli noktalardan biri bu birim olacak.  Pamukkale Belediye Başkanı olarak buna aracı olmak, Kızılay’la, Çamlık Forum’u bir noktada buluşturulması ve ilçe sınırlarımız içerisinde böyle bir merkezin açılmasına aracılık etmek bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Ben örnek bir proje olacağını düşünüyorum. İmzalanan bu protokol ile Türkiye de ilk defa Kızılay kan alma merkezi sabit bir yerde yapılarak, Pamukkale Belediyesi kan alma birimi olarak hayata geçecek. Vatandaşlarımızın hem Kızılay’ımıza katkı vermeleri hem de sağlıklı yaşam için nezih bir ortam olacağını düşünüyorum. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ÖRNEK BİR ÇALIŞMA OLACAK

 

Kızılay Kan Merkezi Bölge Müdürü İbrahim Ünlü ise Kızılay’a verdiği desteklerden dolayı Çamlık Forum yönetimine ve Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu proje vatandaşa ve millete bir hizmettir. Güzel ve anlamlı bir sosyal sorumluluk projesidir. Vatandaşlarımızın kan bağışları ile de daha anlamlı hale gelecektir” dedi. Çamlık Forum AVM Müdürü Didem Kırşallıoba da “Bizim böyle bir projenin içerisine dahil olmamıza vesile olan sayın başkanımıza çok çok teşekkür ediyoruz. İnşallah birlikte güzel projelere imza atacağız.  Güzel bir enerji ile güzel bir projeye başladık. Öncelikle halk için, insanlık için hepimiz için bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE