FIRSATÇILIK YAPANLARA AĞIR CEZA

FIRSATÇILIK YAPANLARA AĞIR CEZA

Özellikle son 2 aylık süreçte vatandaşlarımızı rahatsız eden haksız fiyat artışları, stokçuluk ve fiyat etiketi uygunsuzluklarına karşı, Valiliğimiz gözetiminde Denizli Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 01.09.2018 tarihinden bugüne kadar 127 firmada 758 ürü

FIRSATÇILIK YAPANLARA AĞIR CEZA

 

Özellikle son 2 aylık süreçte vatandaşlarımızı rahatsız eden haksız fiyat artışları, stokçuluk ve fiyat etiketi uygunsuzluklarına karşı, Valiliğimiz gözetiminde Denizli Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 01.09.2018 tarihinden bugüne kadar 127 firmada 758 ürün denetlenmiştir. Bu firmaların 23’ünden savunma istenmiş olup, 3 firma haksız fiyat artışı konusunda Ticaret Bakanlığı’na bildirilmiştir. Ayrıca fiyat etiketi yönetmeliğine aykırılığı saptanan 14 firmaya idari yaptırım kararı uygulanmıştır. Fiyat etiketi yönetmeliği aykırılığı nedeniyle verilen idari yaptırım kararları Valiliğimiz tarafından uygulanmakta olup, haksız fiyat artışları ile ilgili uygulanacak olan idari yaptırım kararları Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanacaktır.

            Ayrıca yine Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından 4703 sayılı ürünlere ilişkin teknik mevzuatın hazırlanması ve uygulanmasına dair kanun kapsamında 33 firma (Kırtasiye-Deterjan) denetlenmiş olup 10 firmadan 10 adet numune ürün alınıp incelemeye gönderilmiştir, bu numune ürünlerden 5’inde aykırılık tespit edilmiş olup konuya dair işlemler kanun çerçevesinde devam etmektedir.

Bu konulara dair Valiliğimiz gözetiminde Ticaret İl Müdürlüğümüz tarafından Herhangi bir fırsatçılığa izin vermeden kanunlar çerçevesinde denetimler devam etmekte olup bir aykırılık ve uygunsuzluk tespit edilmesi durumda gerekli idari yaptırım kararları anında uygulanmaktadır.

        

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE