DENİZLİ İŞKUR İŞVERENLER İLE BULUŞTU

DENİZLİ İŞKUR İŞVERENLER İLE BULUŞTU

Denizli İŞKUR yetkilileri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 Günlük İcraat Programı kapsamında İŞKUR İl Müdürlüklerince yürütülen projeler hakkında bilgilendirme yapmak üzere işverenler ile buluştu.

DENİZLİ İŞKUR İŞVERENLER İLE BULUŞTU

 

 

Denizli İŞKUR yetkilileri, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 Günlük İcraat Programı kapsamında İŞKUR İl Müdürlüklerince yürütülen projeler hakkında bilgilendirme yapmak üzere işverenler ile buluştu. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Ahmet Taş, İŞKUR yetkilileri, işveren temsilcileri ve çok sayıda insan kaynakları müdürü katıldı.

Toplantıda, İŞKUR İl Müdürlükleri tarafından yürütülen ‘’ İşte Anne Projesi, İşe İlk Adım Projesi’’ hakkında işverenlere bilgi verildi. “İş’te Anne Projesi” ile İŞKUR tarafından düzenlenecek istihdam garantili mesleki eğitim kursları veya işbaşı eğitim programlarına katılması uygun bulunan ve belirlenen gruplar içerisinde yer alan annelere, kursa veya programa devam ettikleri günler için günlük 70 TL tutarında katılımcı gideri verilecek. İşe İlk Adım Projesi ise; fakülte veya yüksekokullardan mezun 18-29 yaş arası gençleri kapsayacak ve programdan sonraki istihdam sürecinde de işverenlere ücret desteği sağlanması yoluyla uygulanacak. Ayrıca, İşbaşı Eğitim Programı süresince işyerinde çalışan gencin günlük 61,65 TL cep harçlığı ile İş kazası meslek hastalığı ve genel sağlık sigortası giderleri yine İŞKUR tarafından karşılanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE