YILDIZLAR MERKEZEFENDİ’DE ŞOV YAPTI

YILDIZLAR MERKEZEFENDİ’DE ŞOV YAPTI

Merkezefendi Belediyesi ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi.

YILDIZLAR MERKEZEFENDİ’DE ŞOV YAPTI

 

 ‘Yıldızlar Merkezefendi’de Buluşuyor’ adı altında düzenlenen şampiyonada sahne alan kulüpler seyircilere renkli anlar yaşattı. Şampiyona’nın Geleneksel Düzenlemesiz Dal kategorisinde Diyarbakır Halay Gençlik ve Spor Kulübü birinci olurken, Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde ise Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 2 Kasım Cuma günü kortej yürüyüşü ile başladı. Denizli Valiliği önünden başlayan yürüyüş şampiyonaya katılan kulüplerin müzikleri eşliğinde 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı’nda sona erdi.

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen, Geleneksel Düzenlemesiz Dal ve Geleneksel Düzenlemeli Dal olmak üzere iki kategoriden oluşan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu, federasyon yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasında söz alan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bugün içerisinde bulunduğumuz Merkezefendi Kültür Merkezimiz 1 Eylül 2018 tarihinde kapılarını Merkezefendililere ve Denizlililere açmıştı. MKM’nin bugüne kadar görmüş olduğu en güçlü organizasyon bu akşam gerçekleşiyor. Merkezefendi Belediyesi ve Türkiye Halk oyunları Federasyonu’nun birlikte gerçekleştirdiği organizasyonda Merkezefendimizin eğitime, sanata ve kültüre vermiş olduğu önemin güzel meyvelerini hep birlikte görüyoruz. Türkiye’nin her bölgesinden gelen 27 ekibimize ve bizlerle birlikte bu organizasyona imza attıkları için Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ZEYBEĞİN VE HARMANDALININ EN İYİ OYNANDIĞI ŞEHİRLERDEN BİRİNDE YARIŞACAKLAR”

Merkezefendi İlçe Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Merkezefendi Belediyemiz ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından birlikte organize edilen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere Memleketimizin dört tarafından Denizlimize ve Merkezefendimize teşrif eden saygıdeğer öğrenciler… Öncelikle Türkiye çapında gerçekleştirilen organizasyonda, Merkezefendi Belediyemiz tarafından 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle hizmete açılmış olan bu güzel salonda sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Ülkenin 24 farklı ilinden 27 kulübümüz bugün ve yarın bu organizasyonda yarışacaklar. Kıymetli çocuklarımız zeybeğin ve harmandalının en iyi oynandığı şehirlerden birinde yarışacaklar. Yarışmaya katılan öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

“KÜLTÜRLERİNİ SAHNEYE YANSITACAKLAR”

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanı Suat Aksu ise, “Türkiye’nin bütün bölgelerinden seçilerek buraya gelen kardeşlerimiz bugün kültürlerini sahneye yansıtacaklar. Benim için yarışma değil. Çünkü biz kültürümüzü yarıştırmayız ama spor müsabakası olması nedeniyle burada birinci, ikinci ve üçüncü olması gerekiyor. Etkinliğe gelen çocuklarımız kendi dallarında zaten birinci. Rabbim utandırmasın saygılar sevgiler” şeklinde konuştu.

 

Geleneksel Düzenlemesiz Dal Yarışması’nda birinci Diyarbakır Halay Gençlik ve Spor kulübü olurken, ikinci Sivas temsilcisi Kazım Karabekir Paşa İlkokulu-Ortaokulu Spor Kulübü oldu. Kilis H.E.M Gönüllüler Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Şampiyon Diyarbakır Halay Gençlik ve Spor Kulübü’nün kupasını Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu takdim etti.

Geleneksel Düzenlemeli Dal Yarışması’nda ise birinci Sarayköy Gençlik ve Spor Kulübü oldu. Seyhan Belediye Spor Kulübü ikinci olurken Van temsilcisi Tuşba H.E.M Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE