ELLİ YILLIK ATIK SU ARITMA SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK

ELLİ YILLIK ATIK SU ARITMA SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk 2014 yılında göreve talip olurken hazırladığı projeleri arasında yer alan atık su arıtma tesisini Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tamamladığını bildirdi.

ELLİ YILLIK ATIK SU ARITMA SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK

 

Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk 2014 yılında göreve talip olurken hazırladığı projeleri arasında yer alan atık su arıtma tesisini Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tamamladığını bildirdi. Tesiste incelemelerde bulunan Başkan Öztürk, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede ‘‘Elli yıllık atık su arıtma sorunumuzu çözüme kavuşturduk.2014 yılında söz verdiğimiz gibi, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte atık su arıtma tesisimizi tamamlayarak hizmete girmesini sağladık ve bir sözümüzü daha yerine getirmiş olduk. DESTEK SİZDEN, HİZMET BİZDEN...’’ ifadelerinde bulundu.

Çardak ilçesinin en önemli ihtiyaçları arasında bulunan Çardak Atıksu Arıtma Tesisi tamamlanarak, faaliyete alındı. Biyolojik arıtma olarak inşa edilen Çardak Atıksu Arıtma Tesisi ilçenin atıksu kirliliğinin önlenmesinde çok önemli bir rol oynayacak. 23.000 metrekare alana kurulu tesisteki arıtılacak atık suyun günlük ortalama 500 metreküpü bulacağı kaydedildi. Tesiste arıtılan suyun ilerleyen zamanlarda tarımsal sulamalarda kullanılabileceği ifade edildi.

Çardak Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde atık suyun sulama suyu standartlarını sağlayacak şekilde arıtıldığı, buradaki atık suların fiziksel arıtma, ileri biyolojik arıtma ve dezenfekte işlemlerine tabi tutulduğu, daha sonra ise bu atık sudan azot, fosfor, organik karbon ve zararlı organizmaların giderimi yapılarak deşarj edildiği belirtildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE