AB Büyükşelçiler Ziyareti

AB Büyükşelçiler Ziyareti

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında Ankara'daki AB ülkelerinin büyükelçilerini ağırlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "AB’ye entegre olabilmiş bütün dinamikleri ile her türlü ihtiyacın karşılandığı bir şehir

AB Büyükşelçiler Ziyareti

 

Başkan Osman Zolan:

"Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz"

 

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında Ankara'daki AB ülkelerinin büyükelçilerini ağırlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "AB’ye entegre olabilmiş bütün dinamikleri ile her türlü ihtiyacın karşılandığı bir şehirdeyiz. Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz" dedi. 

 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında, Ankara'daki AB ülkelerinin büyükelçileri ve eşleriyle diplomatik misyon temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti. AB Delegasyonu Başkanı Berger misafirperverliklerinden dolayı Başkan Osman Zolan'a teşekkür ederek, Denizli ziyaretinin verimli geçmesini diledi. Heyete Denizli'nin sosyal, kültürel, tarım, turizm ve ekonomik yönlerini ayrıntılarıyla anlatan Başkan Osman Zolan, "Denizli, tükettiğinden fazlasını üreten bir şehir. Sanayi şehri olduğumuz kadar turizm kentiyiz. Pamukkale, ön plana çıkan en büyük değerimiz. Dünyada eşi benzeri olmayan bir yer" dedi. Denizli'de 19 antik kent bulunduğunu anlatan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Kültürel miras anlamında binlerce yıl önce yapılmış olan şehirlerimiz var. İnanç turizmi anlamında da oldukça zengin bir coğrafyaya sahibiz. 2 bin yıl önce bu topraklarda yapılan sağlık turizminde şu anda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Yayla turizmi, yamaç paraşütü  gibi turizm kollarımız da mevcut."

 

"Avrupa ile yoğun ilişki içerisindeyiz"

 

Denizli'nin aynı zamanda tarım şehri olduğunu ifade eden Başkan Osman Zolan, "Tropikal bitkiler dışında her türlü ürün Denizli’de yetişiyor. Türkiye üretiminde ilk üçte yer alan birçok ürünümüz var. Belediyecilik anlamında da altyapımızı tamamlamış bir şehiriz. Kişi başına 14 metrekare yeşil alana sahibiz. Sportif faaliyetler anlamında da vatandaşlarımıza birçok imkan sunuyoruz" diye konuştu. Denizli'nin birçok imkanı içinde barındıran, belirli bir noktaya gelmiş güzel bir şehir olduğuna dikkati çeken Başkan Osman Zolan, "Avrupa ile yoğun ilişki içerisindeyiz. Hem ticaret hem de turizm anlamında iç içe geçmiş durumdayız. AB’ye entegre olabilmiş bütün dinamikleri ile her türlü ihtiyacın karşılandığı bir şehirdeyiz. Avrupa ile iç içe olan dinamik bir şehiriz" dedi.

 

Horoz hatırası

 

Ziyaretin ardından Başkan Osman Zolan, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger ve beraberindekiler, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda bulunan cam horoz heykelini inceledi. Türkiye'nin en büyük cam horoz heykelini misafirlere anlatan Başkan Osman Zolan, daha sonra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE