CW ENERJİ İHRACATINI 2018´DE 5 KAT ARTIRDI

CW ENERJİ İHRACATINI 2018´DE 5 KAT ARTIRDI

CW Enerji, geçtiğimiz yıla oranla ihracatını 5 kat artırdı. Firma, 2019’da Amerika, Avrupa, Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere yeni pazarlara odaklanacak.

CW ENERJİ İHRACATINI 2018´DE 5 KAT ARTIRDI

 

 

CW Enerji, geçtiğimiz yıla oranla ihracatını 5 kat artırdı. Firma, 2019’da Amerika, Avrupa, Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere yeni pazarlara odaklanacak.

 

Güneşten elektrik üretim noktasında geliştirdiği teknolojileri 21 farklı ülkeye ihraç eden CW Enerji, her yıl ihracat rakamını artırıyor. Firma, geçtiğimiz yıla oranla ihracatını 5 kat arttırdı. 2019 yılı için farklı pazarlara açılmak istediklerini ifade eden CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, 2019 sonunda da yeni rekorlar kırmayı planladıklarını ifade etti. 2010 yılında kurdukları CW Enerji ile Türkiye'de bir sektörün doğuşuna öncülük ettiklerini anlatan Sarvan, yakaladıkları istikrarı devam ettireceklerini kaydetti. Yakın zamanda 165 milyon liralık yatırımla sanayi 4.0 normlarında yüzde yüz otomasyona sahip 750 megavat üretim kapasiteli yeni güneş paneli üretim fabrikalarını devreye aldıklarını anımsatan Tarık Sarvan, bu gelişmenin ihracat rakamlarını pozitif yönde etkileyeceğine dikkat çekti.

 

Tarık Sarvan, Sudan, Fas, Irak, KKTC, Romanya, Almanya, Suriye, Etiopya, Kıbrıs, İran, Sırbistan, Nijerya, Tunus, Fas, Kosova, Özbekistan, Kazablanka, Ürdün, Ukrayna, Arnavutluk, Kazakistan olmak üzere şuanda 21 ülkeye ihracat yapan ve geçen yıla oranla bu yıl yüzde 500 ihracat artışı sağlayan CW Enerji’nin, bu yıl da artan üretim kapasiteleri ve gelen talepler doğrultusunda yeni pazarlara odaklanacağını ve yüzde 60 civarında ihracat artışı hedeflediğini kaydetti. CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan,  yeni fabrika ile birlikte ihracat yaptığıkları ülke sayısını 40’a çıkartmak için çalışmalarını sürdürdüklerini, Amerika, Avrupa ve Afrika'da yeni pazarlara ürün satmayı hedeflediklerini söylüyor. Uluslararası arenadaki rakipleri ile rekabet edebilmek için üretim kapasitelerini arttırdıklarını kaydeden Sarvan, şöyle konuştu:

“Onlarla kalite olarak fazlasıyla rekabet ediyoruz hatta birçoğundan daha iyiyiz. Fiyat olarak rekabet etmek tabii ki kolay değil. Onlarla rekabet edebilmek adına üretim kapasitemizi 750 megavata çıkardık. Kapasitemizi çok yakında 1 gigavata çıkaracağız. Bunun için de 'Sanayi 4.0' normlarına uygun, yüzde 100 otomasyon odaklı yeni fabrikamızı hayata geçirdik. Fabrikamız sayesinde hem kaliteyi çok daha optimum noktada tutacağız hem de çalışan sayısında 4'te 3 tasarruf ederek en büyük rakibimiz olan Çinli üreticilerle de uluslararası alanda rekabet edebilir hale geleceğiz.”

 

"BOŞLUĞU TÜRK ÜRÜNLERİ DOLDURACAK”

GES konusunda yönetmeliklerini ve feed-in tariff mekanizmalarını yeni oluşturan ülkeler olduğunu ifade eden Tarık Sarvan, deneyimlerini paylaşmak ve yeni ticari olanaklar sağlamak için Türk güneş enerjisi sanayicisi olarak bu ülkelere yatırım yapacaklarına işaret etti. Aktif olarak İran, Fas, Güney Afrika, Ürdün, Ukrayna, Kazakistan, Almanya, Gana gibi ülkelerin fuarlarına katılarak bu ülkelere ticari atılımlar yaptıklarını ifade eden Tarık Sarvan, “Güneş paneli üreticisi olarak, feed-in tariff mekanizmalarını yeni oluşturan ülkelere odaklandık. Türk sanayicisi olarak bu ülkelerde oluşan güneşten elektrik üretime dayalı ürün ve mühendislik boşluğunu doldurmaya odaklandık. CW Enerji olarak Türk üretimi ürünlerin tüm dünyada kullanımını arttıracağız.” şeklinde konuştu.

 

CW Enerji'nin Türkiye ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticileri arasında yer aldığını kaydeden Sarvan, 2016 yılında 60 megavat olan üretim kapasitelerinin 2017 yılı sonu itibari 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE