Büyükşehir'den Alt Yapıda Dev bir Yatırım Daha

Büyükşehir'den Alt Yapıda Dev bir Yatırım Daha

"Büyükşehir" statüsüne kavuşmasının ardından 5 bin kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Denizli merkezde alt yapısı yapılmamış 9 mahallenin daha alt yapı sorununu çözecek ilk adı

Büyükşehir'den Alt Yapıda Dev bir Yatırım Daha

 

 

"Büyükşehir" statüsüne kavuşmasının ardından 5 bin kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyen Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Denizli merkezde alt yapısı yapılmamış 9 mahallenin daha alt yapı sorununu çözecek ilk adımı attı.

 

"Büyükşehir" statüsüne kavuşmasının ardından 5 bin kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeyerek kentin büyük bir bölümünde alt yapı sorununu ortadan kaldıran Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Denizli merkezde alt yapısı yapılmamış 9 mahallenin daha alt yapı sorununu çözecek ilk adımı attı. Bu kapsamda Sümer, Sevindik, Anafartalar, Dokuzkavaklar, Deliktaş, Aktepe, Karşıyaka, Kayıhan ve Hürriyet Mahallesi sınırları içinde 269 km içme suyu, 199 km kanalizasyon ve 50 km yağmur suyu hattı imalatı yapılacak alt yapı yatırımının müşavirlik sözleşmesi imzalandı. İmza törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmud Güngör, Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri AŞ. Su Temini ve Atıksu Projeleri Grup Müdürü Burçin Çetin ve beraberindekiler katıldı.

 

"Altyapı bir şehrin olmazsa olmazıdır"

 

Başkan Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, Denizli için önem arz eden bir işin başlangıcını yaptıklarını belirterek, "Bir şehirde altyapı yoksa o şehirde üstte olanların hiçbir anlamı yoktur. Bu düşünce ile biz Denizlimizde ihtiyaç olan bölgelerde yoğun bir altyapı çalışmasına girdik. Özellikle şehir merkezimizin 3'te 2'sini kapsayan bölgede altyapıyı baştan aşağı tamamladık. Su kayıp kaçak oranında iyi bir noktaya geldik. Ayrıca kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarımıza kavuşmuş olduk. Ancak şehrimizde altyapısı yapılmayan mahallelerimiz var. Bununla ilgili de uzun zamandır çalışmalar yapıyoruz. Çünkü altyapı bir şehrin olmazsa olmazıdır" dedi.

 

"2019’da başlamasını arzu ediyoruz"

 

Alt yapı çalışmalarını bölge bölge yaptıklarını anlatan Başkan Osman Zolan, "Bugün yapılacak alt yapı işinin müşavirlik anlaşmasını gerçekleştiriyoruz. Müşavirlik firmamız altyapı çalışmasıyla ilgili kontrolleri yapacak, ihale ile ilgili doküman ve şartname hazırlayacak. Bundan sonra da alt yapı yapım ihalesini hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Başta Sevindik, Sümer, Karşıyaka, Aktepe, Anafartalar, Deliktaş Mahallemizin bir kısmı, Dokuzkavaklar ve aynı zamanda şehrimizin diğer bölgesi olan Kayıhan, Hürriyet gibi ihtiyaç duyulan noktaların da alt yapısını yapacağız. 2019’un başında bu işlerin başlamasını arzu ediyoruz. Bu mahallelerimizin alt yapısını tamamlamamız ile birlikte artık Denizlimizin merkezinde altyapı sorunu olan, baştan aşağı yenilenmemiş olan mahallemiz neredeyse kalmamış olacak. Bu altyapı sonrasında üste yapılanlar güzel bir şekilde uzun yıllar kalacak" diye konuştu.

 

"Bu attığımız ilk adım"

 

Başkan Osman Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Artık tekrar tekrar kazma işlemleri olmayacak ve altyapı sıkıntısından dolayı su kayıplarımızı en aza indirmiş olacağız. Çünkü su çok önemli. Geçmişte Denizli’de yüzde 60’a yakın su kaçağımız vardı. 50-60 yıl önce yapılmış olan hatlar göz önüne alındığı zaman bu işin yapılması çok önemli ve öncelikliydi. Bunları çok şükür vatandaşlarımızın desteği ile yaptık. Kalan kısımla birlikte Denizli merkezinin tamamında bu işleri yapmış olacağız. Bu attığımız ilk adım. Allah’ım tamamlamayı bizlere nasip etsin. Bu iş tamamlandığında da şunu bilelim; Türkiye’de altyapısı en yeni, en modern ve su kayıp kaçak noktasında en aza inmiş olan, geleceğe güvenle bakan bir şehir olacak Denizli. Şu anda iyi bir noktadayız. Tümü tamamlandığında Türkiye’de önde olan bir şehir olacağız."

 

Denizli daha üst noktalara gelecek

 

Grup Müdürü Burçin Çetin ise, "Hepimiz için, Denizli'de yaşayanlar için hayırlı olsun. Denizli'nin özellikle kültür ve tarihi varlıklarını bütün Türkiye olarak yakından izliyoruz. Bu konudaki başarılarını görüyoruz. Bu çalışmalarda tüm bunlara altlık teşkil edeceği için Denizli'nin daha da üst noktalara taşımasını temenni ediyoruz" dedi. Konuşmaların ardından Başkan Osman Zolan ve Çetin sözleşmeyi imzaladı.      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
HONAZ YENİ SOSYAL TESİS İÇİN İMZA ATTI
 ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE
ORGANİZE TARIM BÖLGELERİ HAYATİ ÖNEMDE